Gin Week powraca

Udostępnij artykuł

[POD NASZM PATRONATEM] Istnieją pewne sprawdzone połączenia – gin i tonic to jedno z nich. Gin Week to Festiwal promocji Kultury Ginu, który trwa od 17 maja do 4 czerwca 2023 w pięciu największych regionach Polski. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić ponad 70 topowych ginbarów i skosztować zestawu autorskich cocktaili w festiwalowej cenie 39zł.

Twórcy Restaurant Week – największego festiwalu kulinarnego w Polsce – po raz kolejny zapraszają na Gin Week. Festiwal odbędzie się w dniach 17 maja – 4 czerwca w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu oraz Poznaniu. Organizatorzy kolejny raz udowadniają, że traktują poważnie przesyłane w ankietach opinie i sugestie – odpowiedzią na potrzeby gości jest możliwość wyboru opcji Open Ticket – na etapie rezerwacji goście wybierają jedynie miejsce, które chcą odwiedzić w trakcie Festiwalu, co daje im większą swobodę i sprzyja spontanicznym wyjściom. Umożliwiono także pełną dowolność w wyborze dwóch pozycji z menu.

W festiwalu biorą udział topowe ginbary z największych regionów Polski. Na klasyczny gin&tonic oraz autorskie propozycje zapraszają Barmanki i Barmani z ponad 70 miejsc. Warte sprawdzenia są między innymi: Międzymiastowa, William Rabbit & Co – Magic Spot, Infuzja Cocktail Bar i Garnish Food&Wine w Krakowie; DOMU, Śródka Coffee&Whisky, SomePlace Else i Galeria Smaku w Poznaniu; Klimat, 100cznia, Beach Bar 21, Red Light i Elephant Club w Trójmieście; KOHANA Rum & Kitchen w Warszawie; oraz Pod Papugami, Jaffa, Concordia Taste, Do Sopotu i Szklarnia we Wrocławiu! Propozycje cocktaili można sprawdzać przed rezerwacją na stronie GinWeek.pl.

Ideą organizatorów i współtwórców (ginbarów, Partnerów, Patronów, instytucji wspierających wydarzenie) Gin Week jest stworzenie okazji do odkrywania kultury ginu, poznania talentów najlepszych Barmanów i Barmanek oraz degustacji najmodniejszych zestawów cocktailowych przygotowanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami. Tegoroczna edycja festiwalu jeszcze mocniej podkreśla, że za wszystkim stoją ludzie – często niewielkie rodzinne biznesy, lata nauki i praktyki, setki mniej i bardziej udanych prób, aby finalny efekt był dla Gości prawdziwą przyjemnością. Festiwal promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję cocktaili w umiarkowanych ilościach.

W festiwalu biorą udział wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane ginbary, w których można skosztować znanych na całym świecie cocktailowych klasyków, a także autorskich i często zaskakujących kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej na bazie ginu Beefeater. Bary i Restauracje biorące udział w Festiwalu to miejsca, które gwarantują wysoką jakość obsługi barmańskiej, szacunek do produktów i świetną atmosferę. Są wśród nich zarówno doskonale już znane i lubiane bary, jak i nowe miejsca, które powstały na fali wyśmienicie rozwijającej się w Polsce sceny barmańskiej.

Źródło: Restaurant Club

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 17.05.2023
Aktualizacja: 17.05.2023