Grupa Hotelowa Szczawnica Park – inwestycje, plany, założenia

Udostępnij artykuł
[TYLKO U NAS] Działająca od kilkunastu lat Grupa Hotelowa Szczawnica Park powiększy się o kolejny budynek zlokalizowany przy Promenadzie nad Grajcarkiem – Szczawnica Park Residence. Właściciele grupy konsekwentnie dążą do stworzenia w pienińskim uzdrowisku prawdziwego resortu. W rozmowie z nami współwłaścicielka Renata Gorecka opowiedziała o założeniach nowej inwestycji, rewitalizacji zabytkowej Willi Wandy, zmianach personalnych oraz pozytywnych stronach pandemii.
Skąd pomysł na rozszerzenie oferty i budowę kolejnego obiektu?

Od zawsze marzyłam o stworzeniu hotelu na wzór szwajcarskich obiektów, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wysokiej jakości usług. W trakcie realizacji tego marzenia pojawił się pomysł, aby stworzyć cały resort – miejsce, które odpowiada na potrzeby różnych grup gości. Już w momencie, gdy realizowaliśmy Hotel Szczawnica Park, nadarzyła się okazja. Właściciele działki, która z nami sąsiadowała, zaproponowali nam jej zakup wraz z zabytkową Willą Wandą. Byliśmy wtedy na ukończeniu inwestycji, już mieliśmy za sobą mnóstwo wydatków i ogrom pracy przed sobą. Jednak mój mąż (Grzegorz Gacek, współwłaściciel – przyp. red.) przekonał mnie, że musimy ją nabyć. Ówcześni właściciele chcieli sprzedać nieruchomość nam, ponieważ wierzyli, że my odtworzymy klimat i historię Willi. Podpisaliśmy wtedy umowę przedwstępną, a w tym roku ostateczną.

Zatem tak naprawdę plany rozbudowy Resortu mieliśmy już od dawna i przez ostatnie lata na tym się właśnie skupialiśmy. W portfolio Resortu mamy Hotel Szczawnica Park skupiający się na pobytach wellnessowych, Willę Park – apartamenty wysokiej klasy dla tych, którzy lubią być w samym centrum blisko hotelu z wszystkimi jego udogodnieniami, ale jednak w budynku apartamentowym, Szczawnica Park Residence – będzie to miejsce głównie dla rodzin, zapewniające im duże i komfortowe apartamenty oraz Willa Wanda – planowana jako luksusowy hotel butikowy dla dorosłych.

W międzyczasie prowadziliśmy już działania mające na celu wzbogacenie oferty. M.in. w Willa Park otworzyliśmy nową salę konferencyjną oraz klub muzyczny Biała Woda Music Bar, którego wnętrza są połączeniem nowoczesnej elegancji z zachowaniem lokalnej kultury.

Jak będzie prezentować się oferta Szczawnica Park Residence?

Szczawnica Park Residence to 28 przestronnych apartamentów, utrzymanych w charakterystycznym dla naszej Grupy klimacie wzorowanym ze szwajcarskich resortów. Znajdzie się w nim także zewnętrzny basen z widokiem na góry. Na dolnej części obiektu będzie także multimedialna sala konferencyjno-bankietowa o powierzchni 500 mkw. z pełnym zapleczem gastronomicznym. Będzie to prawdopodobnie najnowocześniejsza – pod kątem zastosowania świateł – sala w Polsce.

Dzięki rozbudowie tej oferty otworzymy się na nowe grupy gości, a także zyskamy dodatkowe możliwości. Będziemy w stanie organizować większe spotkania czy wydarzenia, oferując dwie przestrzenie eventowe i zaplecze noclegowe w trzech obiektach.

Na jakim etapie jest inwestycja i kiedy planowane jest jej zakończenie?

Zamknęliśmy strop i zaczynamy prace związane z budową dachu oraz wstawianiem okien. Do końca grudnia powinien być już stan zamknięty.

Chcielibyśmy otworzyć obiekt na wakacje 2022, choć wiemy, że jest to bardzo ambitny termin. Niestety pandemia spowodowała opóźnienia związane z dłuższymi terminami na uzyskanie zgód i decyzji, dostępem do materiałów, ale będziemy robić wszystko, aby ruszyć przed sezonem.

Czy za projekt odpowiada ta sama pracownia architektoniczna, co za Szczawnica Park?

Powstanie kolejnych budynków przy Hotelu Szczawnica Park spowoduje, że nie będziemy już tylko hotelem, lecz całym Resortem turystycznym o zróżnicowanej ofercie, w której każdy znajdzie dla siebie taką usługę, która spełni jego oczekiwania i zadowoli gust. Takie przedsięwzięcie wymaga szerszego spojrzenia już na etapie planowania. Chcemy, aby cały Resort nie tylko składał się z ciekawych budynków, ale aby tworzył stylistyczną całość doskonale wpisaną w kontekst kulturowy i naturalny, w którym powstaje. Zależy nam na…Pełną treść wywiadu publikujemy w aktualnym wydaniu ŚWIAT HOTELI – czasopismo hotelarzy. Prosimy kliknąć, aby się zapoznać.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.01.2022
Aktualizacja: 04.01.2022