Grupa Likus otwiera nowy hotel

Udostępnij artykuł

Zlokalizowany przy ulicy Piotrkowskiej 72 Grand Hotel Łódź już wkrótce przyjmie swoich pierwszych gości. To kolejny obiekt w portfolio marki Likus Hotele i Restauracje. Dyrektor obiektu została Angelika Ziemianin.

Grand Łódź

Metamorfoza

Hotel Grand to najsłynniejszy w mieście, cieszący się najdłuższą historią hotel w Łodzi, który funkcjonuje nieprzerwanie od 1888 roku. Od samego początku działalności Grand Hotel był synonimem prestiżu i elegancji. Przez długie lata wiódł bezsprzeczny prymat w mieście, trwale współtworząc jego historię.

Indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, wyjątkowe przestrzenie eventowe, SPA & Wellness z basenem, dwie restauracje, Grand Café, Cigar Room i teatr – to efekty metamorfozy wieńczącej kilkuletni okres renowacji.

Materiałami tworzącymi charakter przestronnych pokoi i apartamentów są: szlachetny lity dąb i orzech, naturalny kamień, szkło oraz patynowany mosiądz. W wielu pomieszczeniach wyeksponowane zostały stropy konstrukcyjne i elementy oryginalnej elewacji. Prostotę surowej, a zarazem ciepłej struktury wnętrz podkreślają specjalnie zaprojektowane i wykonane tkaniny. Przestrzeń Grand Hotelu Łódź wyróżnia się najwyższej klasy designem. Elementy wystroju, które w pełni oddają elegancję, nowatorstwo i ceniony nastrój – to cechy, które charakteryzują obiekty grupy Likus Hotele i Restauracje.

Hotel oferuje 153 pokoi o różnych standardach i powierzchni od 35 mkw. do 140 mkw. W każdym z pokoi na gości czekają kosmetyki, miejsce do wypoczynku i pracy a także ekologiczne i nowoczesne rozwiązania.

Restauracja Malinowa

Legenda łódzkiej gastronomii. To bogato zdobione dziewiętnastowiecznymi stiukami pomieszczenie, przeszklone na dziedziniec, idealnie sprzyja organizacji eventów i przyjęć weselnych na około 150 osób. Świetnie wyposażony bar został zaprojektowany na balkonie. Obok restauracji znajduje się kameralna Sala Złota mieszcząca około 50 osób; unikatowe wnętrze zdobią dekoracje z tego samego okresu. Atmosfera sali sprzyja organizacji zarówno prywatnych, jak i biznesowych kolacji, kameralnych konferencji, zebrań i zgromadzeń zarządów firm.

Teatr

Spektakularna, pieczołowicie odrestaurowana wielofunkcyjna przestrzeń z balkonem, wyposażona w ekran LED o przekroju 216 cali oraz nagłośnieniem Dolby Atmos, mogąca pomieścić 300 osób w układzie kinowym. Idealne miejsce do organizacji kongresów, konferencji, bankietów, kameralnych koncertów czy spektakli teatralnych. Integralnym uzupełnieniem jest Sala przy Teatrze: doskonała na organizację przerw w trakcie wydarzeń; może pełnić również samodzielną funkcję konferencyjną i pomieścić 100 osób w układzie kinowym.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli wrzesień-październik 2023

Café Grand

Kiedyś ulubione miejsce spotkań łódzkiej socjety i przemysłowców, gdzie dla gości koncertowała orkiestra. Nader często odwiedzane również przez artystów. Obecnie w odrestaurowanej części znalazły swe miejsce kawiarnia oraz bistro z ciekawą propozycją dań, drinków i koktajli oraz deserów.

SPA & Wellness

Zlokalizowana w monumentalnej przestrzeni podziemia Hotelu strefa SPA & Wellness to miejsce spokojne, sprzyjające koncentracji i skupieniu. Do dyspozycji gości: unikalne i wyjątkowe SPA (cztery gabinety zabiegowe, sauna fińska, łaźnia parowa, strefa gorących kamieni hammam, basen i atrakcje wodne) oraz zachęcającą do ruchu, innowacyjna strefa aktywności i treningów. Skorzystaliśmy z pomysłów firm NOHRD, Waterrower, Tiguar oraz luksusowych rozwiązań marki PENT Luxury Fitness Equipment. Wyposażenie zostało stworzone z naturalnych materiałów, wśród których dominuje drewno i skóra. Ćwiczącym zapewniamy maksymalne wsparcie przy obsłudze maszyn, dzięki udostępnieniu tabletów z dokładnymi instrukcjami oraz propozycjami ćwiczeń.

Źródło: Likus

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 31.10.2023
Aktualizacja: 31.10.2023