H15 Hotel Francuski zarządzany przez Dobry Hotel

Udostępnij artykuł

Do grona obiektów zarządzanych przez Grupę Dobry Hotel dołącza jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie, czyli Hotel Francuski. Obecnie funkcjonować będzie pod nazwą H15 Hotel Francuski. Otwarcie planowane jest na początku marca 2022 roku.

H15 Hotel Francuski

Jest to jeden z obiektów o najstarszych tradycjach hotelarskich w Krakowie, bowiem początek jego działalności sięga roku 1912. Wówczas Hotel Francuski był najnowocześniejszym hotelem w mieście, dzięki czemu szybko zyskał renomę najbardziej ekskluzywnego obiektu hotelarsko-gastronomicznego w Małopolsce.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<


Co Warto wspomnieć, że to właśnie w murach Hotelu Francuskiego założono w 1919 roku Polski Komitet Olimpijski.

H15 Hotel Francuski – modernizacja

Na przestrzeni ostatnich miesięcy obiekt został poddany liftingowi. Dzięki zastosowaniu współczesnych rozwiązań aranżacyjnych, przy jednoczesnym poszanowaniu zabytkowych walorów architektonicznych i bogatej historii tego miejsca, udało się stworzyć wyjątkowy charakter obiektu.

Otwarcie czterogwiazdkowego H15 Hotel Francuski planowane jest na początku marca 2022 roku.

H15 Hotel Francuski wnętrza

O Grupie Dobry Hotel

Dobry Hotel jest ogólnopolską siecią obiektów hotelarsko-gastronomicznych, która operuje 15 hotelami znajdującymi się na terenie całego kraju. W skład obiektów zarządzanych przez Dobry Hotel wchodzą: Arkon Park w Gdańsku, Różany Gaji oraz Longstay Premium Apartments w Gdyni, sopockie Villa Sedan i Aqua Sopot, Dom Zdrojowy w Jastarni, Hotel Mikołajki w Mikołajkach, Hotel Altus Poznań Old Town w Poznaniu, krakowskie Hotel Unicus Kraków Old Town, H15 Palace Hotel i pięciogwiazdkowy Hotel Unicus Palace, Hotele Tatrzańska Ostoja i Aquarion w Zakopanem, a także warszawskie hotele Moxy Warsaw Praga i H15 Boutique.

[POD NASZYM PATRONATEM]
Brunch w Hotelu Bristol powraca. Współgospodarzem Robert Makłowicz

Źródło: Dobry Hotel

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023