Herbal Hotel Wrocław otwarty

Udostępnij artykuł
Z dniem 11 grudnia Herbal Hotel Wrocław przyjął swoich pierwszych gości. Znajduje się przy ul. Włodkowica, w centrum Dzielnicy Czterech Świątyń, nieopodal Rynku Starego Miasta, Opery i Narodowego Forum Muzyki. Inwestorem jest wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM.

Herbal Hotel Wrocław powstał w zabytkowym budynku klasztoru Franciszkanów z XVII wieku. Pod koniec 2016 roku od miasta kupiło go Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum. Prace nad odrestaurowaniem tego miejsca z przeznaczeniem na hotel rozpoczęły się w 2019.

Herbal Hotel Wrocław oferuje 66 pokoi. W wielu pomieszczeniach do dzisiaj zachowały się
zabytkowe stropy, co pozwoliło na zaprojektowanie w nich historycznych pokoi różniących się od siebie, 
ze względu na podziały architektoniczne, wielkością, a także kształtem.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Ogród przed hotelem nawiązuje swoją kompozycją zieleni i doborem roślin do barokowych ogrodów formalnych. Przyklasztornych ogrodów aptecznych, a także do istniejącego wcześniej na tym terenie historycznego sadu.

We wnętrzach ponad 300-letniej piwnicy dawnego klasztoru została stworzona winiarnia, w której można skosztować win regionalnych, a także win ze znanych winnic klasztornych.

Zespół klasztorny Franciszkanów Reformatów został zbudowany w latach 1680-1694. Obiekt został zaprojektowany przez Mateusza Bienera, który wraz ze swoim uczniem Martinem Loefflerem w latach 1685-1692 kierował również budową kościoła Św. Antoniego z Padwy. Pierwotne zabudowania klasztorne mają kształt czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem, a dawne połączenie klasztoru z kościołem zapewniał niegdyś długi, nieczynny dzisiaj korytarz. Na dziedzińcu do dzisiaj stoi zabytkowa studnia z 1729 roku. Przypomina o tym data wyryta na płaskorzeźbie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.


Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 21.12.2021
Aktualizacja: 21.12.2021