Historyczny Sanssouci Hotel w Karpaczu pod marką MGallery

Udostępnij artykuł
Zgodnie z przyjętą strategią Accor rozwija swoją ofertę w polskich miejscowościach turystycznych i kurortach. Do hoteli położonych w paśmie górskim dołącza kolejny obiekt, tym razem zlokalizowany w Karpaczu. Accor właśnie podpisał umowę franczyzy z inwestorem Arturem Kozieją na pięciogwiazdkowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection. Budynek hotelu przejdzie rebranding i przebudowę, aby przyjąć pierwszych gości na początku 2023 roku.

110-pokojowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection powstaje w ramach gruntownej przebudowy i rozbudowy historycznego hotelu Sanssouci Karpacz, przy ul. Karkonoskiej. Wybudowany na początku XX w. Sanssouci Hotel stanowił wizytówkę regionu w Europie. Została w nim zamontowana pierwsza w tych stronach winda osobowa. Obiekt posiadał własną restaurację, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę. Mieściło się w nim również kasyno. Zabytkowy budynek, dzięki intensywnym pracom renowacyjnym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków, odzyskuje dawną świetność.

Oprócz 110-pokoi Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection oferował będzie restaurację, salę konferencyjną. Także część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona zostanie również historyczna sala balowa.

Będzie to czwarty hotel w Polsce funkcjonujący pod marką MGallery Hotel Collection, po Krakowie, Sopocie i Wrocławiu. Jak również kolejny powstający w ramach przebudowy historycznego budynku.

MGallery Hotel Collection to butikowa marka i wyjątkowe obiekty. Kultura i historia przenikają się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną. Tworzy niepowtarzalną atmosferę, która zapewnia gościom niezapomniane wrażenia. Każdy hotel ma swoją unikatową osobowość i jest efektem twórczej pracy światowej sławy architektów i projektantów wnętrz. Hotel Sannsouci, ze swoją historią będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji MGallery. Współpraca przy takim projekcie, z tak doświadczonym inwestorem, to ogromna przyjemność i satysfakcja  – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Otwarcie w 2023 roku

Inwestorem jest Artur Kozieja. Doświadczony ekspert na rynku hotelowym w Polsce, z którym Accor niedawno podpisał również umowę o zarządzanie hotelem Mövenpick Zakopane.

Hotel Sanssouci, to kultowe miejsce na mapie Karpacza. Po latach zaniedbań na nowo staje się synonimem luksusowego wypoczynku w najwyższym standardzie. Dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu charakterowi, będzie atrakcyjnym kierunkiem zarówno dla gości z Polski, jak i  turystów zagranicznych. Hotel jest mocno wpisany w krajobraz i tradycję miejsca, w którym się znajduje. Dlatego zdecydowaliśmy się na marę MGallery, dla której niepowtarzalny charakter obiektu jest kluczową wartością – podkreśla Artur Kozieja.

Otwarcie Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection zaplanowane jest na początek 2023 roku.

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 18.06.2021
Aktualizacja: 18.06.2021