Hotel Gdańsk: otwarcie nowej części obiektu

Udostępnij artykuł

W obiekcie znajdzie się m.in.: 36 pokoi, cztery sale konferencyjne na łącznie 150 osób oraz med-spa, w którym będą wykonywane zabiegi na pograniczu medycyny estetycznej i kosmetyki, przy użyciu nowoczesnych technologii.

Hotel Gdańsk mieści się w zabytkowym XVIII-wiecznym spichlerzu. Nowa część to dobudowany do niego nowoczesny budynek, urządzony w stylu marynistycznym. Połączy je szklany korytarz. Dzięki tej inwestycji hotel chce się otworzyć na gości konferencyjnych.

Hotel Gdańsk mieści się przy ul. Szafarnia 9. Jest to obiekt typu butikowego, który oferuje 48 pokoi. W skład hotelu wchodzi także gabinet masażu oraz dwupoziomowa restauracja, w której zainstalowany jest mikrobrowar produkujący jedyne gdańskie piwo (Brovarnia Gdańsk). Właścicielem obiektu jest Navo Investment Spółka z o.o.

Ministerstwo Sportu i Turystyki podaje, że w Gdańsku funkcjonuje obecnie 26 hoteli, w tym trzy pięciogwiazdkowe (Radisson Blu, Podewils, Dwór Oliwski), pięć czterogwiazdkowych, 12 – trzy-, pięć dwugwiazdkowych i jeden jednogwiazdkowiec. Z danych GUS i MSiT wynika, że w całym województwie pomorskim działa 125 hoteli. – Gdańsk szykuje się na Euro 2012. Aby stawić czoła napływowi ogromnej liczby turystów, w krótkim terminie, miasto inwestuje. Do końca 2010 roku ma powstać siedem nowych hoteli, w 2011 kolejne cztery. W ten sposób Gdańsk wzbogaci się o kolejne 1500 miejsc noclegowych – powiedziała portalowi Horecanet.pl, Anna Wójtowicz, specjalistka ds. promocji turystycznej, Gdańska Organizacja Turystyczna.
 

Opublikowano: 31.05.2010
Aktualizacja: 31.05.2010