Hotel Professionals Management Group doradcą inwestora przy nowej inwestycji Mercure Szczyrk Resort

Udostępnij artykuł
Spółka została wybrana na doradcę operacyjnego w zakresie projektowania i budowy powstającego w Beskidzie Śląskim hotelu Mercure Szczyrk Resort. Obiekt powstaje w ramach modernizacji oraz przebudowy dawnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo. Otwarcie planowane jest na przełomie 2023/24 roku.

Umowa zawarta ze spółką Beskid Resort Properties, będącą inwestorem i właścicielem Mercure Szczyrk obejmuje szeroki wachlarz usług doradczych w zakresie projektowania i budowy obiektu. W tym bieżące konsultowanie koncepcji gastronomicznych i planów architektonicznych. W celu ich optymalizacji operacyjnej, spełnienia standardów sieci i oczekiwań przyszłych gości hotelu. Celem współpracy jest wspólne wykreowanie unikalnego, ponadczasowego produktu odpowiadającego na potrzeby rynku. Hotel będzie oferował nowoczesne rozwiązania, pozwalające na efektywne prowadzanie obiektu. Co znajdzie bezpośrednie przełożenie na zadowolenie gości, jak i właścicieli apartamentów.

Po udanej współpracy z zespołem Hotel Professionals, która wspierała nas w procesie pozyskania marki dla naszego obiektu, kontynuacja współpracy z jej siostrzaną spółką HPMG wydawała się naturalnym krokiem ku realizacji hotelu na miarę naszych marzeń. Już na etapie rodzenia się pomysłu o tej inwestycji naszym nadrzędnym celem było stworzenie jakościowego i przemyślanego produktu. Takiego, który wyróżniał się będzie nie tylko na tle lokalnego rynku, ale i w skali całego kraju. Niezwykłe położenie obiektu, w połączeniu z jego historią dawały nam solidne podstawy do wiary w sukces inwestycji. A przyjęcie międzynarodowej marki sieci Accor i stała współpraca z ekspertami takimi jak zespół Hotel Professionals utwierdza nas w tym przekonaniu – dodaje Karol Prozner, prezes zarządu Beskid Resort Properties.


ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAPOZNAĆ <<

Mercure Szczyrk Resort to wspaniały produkt z bogatą historią i w wyjątkowej lokalizacji. Ośrodek Orle Gniazdo po modernizacji i przebudowie, a także dzięki marki Mercure z grupy Accor z pewnością będzie najnowocześniejszym, całorocznym kompleksem wypoczynkowym. Z wielofunkcyjną strefą kongresową i eventową w tym urokliwym regionie Polskikomentuje Guy Simmons, partner i wiceprezes Hotel Professionals Management Group.  

Pandemia koronawirusa nakreśliła nowe trendy na lokalnych i globalnych rynkach hotelowych. Kierując zainteresowanie inwestorów i turystów w stronę natury i przestrzeni. Tradycyjne miejscowości wypoczynkowe wchodzą w erę renesansu, przeżywając prawdziwe oblężenie. Poszerzenie oferty noclegowej o nowe markowe produkty takie jak Mercure Resort Szczyrk umocni ten trend, przyciągając gości poszukujących odpoczynku i relaksu w wysokim standardziedodaje Katarzyna Romanowska, partner i dyrektor ds. Hoteli w Hotel Professionals Management Group.

Mercure Szczyrk Resort powstaje w ramach modernizacji oraz przebudowy dawnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo. Hotel w formule condo zaoferuje 447 przestronnych pokoi. Większość będzie miała południową ekspozycję, a także wspaniały widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji gości będą dwie restauracje oraz trzy bary. W obiekcie pojawi się również centrum fitness oraz rozbudowany park wodny z wieloma atrakcjami. Dla gości biznesowych hotel udostępni uniwersalne przestronne centrum bankietowo-konferencyjne.

Hotel Professionals Management Group została powołana w 2015 r. w ramach struktury firmy doradczej Hotel Professionals. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na profesjonalne usługi w zakresie zarządzania obiektami hotelowymi. Obecne portfolio spółki to baza noclegowa Park of Poland. Tj. wakacyjna wioska Suntago Village, a także planowane w ramach kolejnej fazy hotele. Poza tym będące w realizacji hotele pod markami Hyatt Place w Krakowie oraz Holiday Inn Express we Wrocławiu. W przeszłości spółka HPMG wprowadziła na rynek oraz zarządzała dwoma hotelami marki Hampton by Hilton w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu. Poza tym także hotelem Moxy Warsaw Praga działającym w ramach kompleksu Centrum Praskie Koneser w Warszawie. Portfolio HPMG to również doradztwo operacyjne na etapie projektowania inwestycji i budowy części hotelowej The Warsaw Hub. Tj. pierwszego w Polsce hotelu pod marką Crowne Plaza oraz działającego w ramach obiektu jako dual brand – Holiday Inn Express.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 20.07.2021
Aktualizacja: 20.07.2021