Hotelarze w apelu proszą rząd o pomoc

Hotelarze z Kołobrzegu, a wraz z nimi ponad 150 innych hoteli z całej Polski, podpisali się pod apelem z prośbą o realną pomoc w związku z pandemią koronawirusa. Apel został skierowany do premiera Matusza Morawieckiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Apel o pomoc kołobrzeskim hotelom spotkał się z ogromną aprobatą hotelarzy z całej Polski, którzy włączyli się w poparcie naszych postulatów. Jednocześnie chcąc postępować odpowiedzialnie, promowali akcję #ZOSTAŃWDOMU, co spowodowało, że skrzynki mailowe kancelarii rządowych zostały zasypane wiadomościami i pismami od hotelarzy. Oczywiście nie było to naszym zamiarem. Zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele w tej chwil pracy i obowiązków mają wszystkie ministerstwa. Naszym celem było wyartykułowanie naszych potrzeb i pokazanie sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nie chcemy reorganizować pracy ministerstw i przeszkadzać w działaniach – powiedziała w rozmowie z nami Agnieszka Maszner-Paprocka, prezes zarządu Havet Hotel w Dźwirzynie.

W liście hotelarze prowadzący działalność w Kołobrzegu podkreślają, że miasto to jest trzecim kierunkiem turystycznym w Polsce pod względem liczby udzielanych noclegów. Zaznaczają, iż rozumieją i popierają stanowcze działania państwa w związku z zagrożeniem epidemicznym, w tym zamknięcie granic. Jednocześnie alarmują, że przewidywane spadki obłożenia w hotelach na poziomie do 90 proc. skutkować będą ich zamykaniem i poważnymi perturbacjami na lokalnych rynkach pracy.

Apelują, by w opracowywanym przez rząd „Pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców” proponowane rozwiązania polegające na odroczeniu terminu płatności składek ZUS i podatków, ewentualnych ulgach i umorzeniach były wprowadzane „niezwłocznie” i rozpatrywane na podstawie prostych wniosków.

Problem nie dotyczy tylko Kołobrzegu. Branża hotelarska w Polsce szacuje, że w wyniku zamkniętych granic i wprowadzonych obostrzeń na terenie kraju, nawet połowa obiektów hotelowych w Polsce będzie musiała być zamknięta na czas kwarantanny. Wielu hotelarzy może jednak tego nie przetrwać, zarówno małe hotele jak i duże przedsiębiorstwa z kilkoma obiektami. W efekcie tego pracę może stracić nawet pół miliona pracowników.

APEL HOTELARZY
>> prosimy kliknąć, aby zapoznać się z dokumentem <<

Akcję poparła państwowa, giełdowa spółka hotelarska Interferie.

Pod apelem podpisali się przedstawiciele m.in. takich obiektów:
City Hotel, Bydgoszcz
Folwark Walencja, Kazimierz Dolny
Grand Baltic, Kołobrzeg
Hampton by Hilton, Lublin
Hilton Garden Inn, Rzeszów
HNS 16, Kołobrzeg
Hotel Europa, Lublin
Hotel Ilan, Lublin
Hotel Korona, Lublin
Hotel Łysogóry,Kielce
Hotel Mar, Kielce
Hotel Podlasie, Białystok
Hotel Rezydent, Kraków
Hotel Silver, Białystok
Hotel Szyszko, Suwałki
Hotel Warszawa, Augustów
ibis Styles Stare Miasto, Lublin
ibis Styles, Białystok
Interferie, Świnoujście
Ośrodek Dozamel, Kołobrzeg
Prima Hotels, Kołobrzeg
Różewscy SPA, Kolobrzeg
Seaside Park Hotel, Kołobrzeg
Shuum Hotel, Kołobrzeg
Siesta, Grzybowo
Villa Tradycja, Białystok
Wawel Queen Force Group, Kraków
Zdrojowa Hotels

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.