Hotele przyjmują uchodźców z Ukrainy

Udostępnij artykuł

Grupa Arche, Hotel Szczawnica Park Resort & Spa, Willa Port w Ostródzie, Termy Warmińskie, Stara Przędzalnia w Żyrardowie, Hotel Dębowy w Bielawie – to tylko niektóre, wybrane firmy z branży, które zdecydowały się przyjąć uchodźców z Ukrainy.

Grupa Arche

Arche wraz z Fundacją Leny Grochowskiej rozpoczęła przyjmowanie osób z Ukrainy. Oprócz zapewnienia zakwaterowania i transportu, organizują zbiórkę niezbędnych rzeczy.

Jesteśmy gotowi do przyjęcia 5000 osób, uchodźców z Ukrainy. Uruchomiliśmy sztab pomocy dla uchodźców z objętej stanem wojennym Ukrainy. W naszej sieci hoteli oraz w Siedliskach Arche przygotowywane są miejsca dla poszukujących zakwaterowania.O pomoc mogą starać się firmy, które poszukują miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym. (…) Obecnie w Hotelach już zakwaterowano ponad 1000 osób, a kolejne miejsca są przygotowywane – czytamy na fanpage Grupy Arche.

Jeśli będzie taka potrzeba, przygotujemy także miejsca noclegowe w naszych salach konferencyjnych, zamówiliśmy w tym celu dodatkowe 1500 materacy – powiedział Władysław Grochowski, prezes Arche.

Hotel Szczawnica Park

Grupa Hotelowa Szczawnica Park jest gotowa udzielić schronienia 40 uchodźcom z Ukrainy. Jeden z naszych budynków w Szczawnicy zostanie przeznaczony na ten cel. Prosimy wszystkich o udostępnianie i przekazywanie tej informacji potrzebującym oraz tym, którzy organizują pomoc – taką informację przekazał dziś ok. g. 15 Hotel Szczawnica Park.

Kilka godzin później edytowano wpis zamieszczając treść:

Zapełniliśmy już wszystkie miejsca i mamy listę chętnych na kolejne, które planujemy przygotować. Dziękujemy za odzew!

Willa Port i Termy Warmińskie

Także obiekty na Warmii i Mazurach nie pozostały obojętne.

Zgłosiliśmy chęć wsparcia i pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. Jesteśmy gotowi na przyjęcie Was u Nas – poinformowały Termy Warmińskie.

Wspieramy akcję i udzielimy bezpiecznego schronienia potrzebującym rodzinom z terenów objętych wojną. Nie ma zgody na obojętność… – podkreślił w swoim poście Hotel Willa Port.

Hotel Dębowy i Stara Przędzalnia

Hotel Dębowy napisał: Jesteśmy myślami ze wszystkimi Ukraińcami i wiemy, że najważniejsze jest dla nich teraz działanie. Przygotowaliśmy miejsca dla ukraińskich uchodźców i ich rodzin. Zapewniamy noclegi i wyżywienie od zaraz.

Aparthotel Stara Przędzalnia zdecydował się zaoferować zamieszkanie dla 3 rodzin 3 osobowych z wyżywieniem na okres 1-3 miesięcy. Po kilku godzinach od publikacji posta z taką informacją, przekazano, że obiekt przyjął już osoby w potrzebie.

PHN i PHH

Także organizacja Polskie Hotele Niezależne pokazał swoją solidarność z Ukrainą.

Dziś nie ma miejsca na obojętność, dziś jest czas na wspieranie i solidarność z Narodem Ukraińskim. Polskie Hotele Niezależne przyłączają się do apelu ambasady Ukrainy w Polsce o udzielenie schronienia dla osób, które porzuciły cały dobytek i uciekają ze swojej ojczyzny. Zachęcamy wszystkich Hotelarzy do pomocy – czytamy na fanpage PHN.

Polski Holding Hotelowy w geście solidarności z narodem ukraińskim zdecydował o zawieszeniu flagi Ukrainy przed Renaissance Warsaw Airport Hotel przy Lotnisko Chopina (Chopin Airport).

Jest to również wyraz wsparcia wszystkich pracowników Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego z obywatelami ukraińskim – napisał PHH.

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie podobne akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 26.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023