Hotele w Panorama Business & Retail Park

Udostępnij artykuł

Na działce o powierzchni 1,6 ha stanie kompleks usługowo-handlowy o powierzchni najmu przekraczającej 60.000 mkw. Na kompleks złożą się: najwyższy w Trójmieście – wysokość 120 m – biurowiec klasy A z 30.000 mkw. powierzchni biurowej, dwa hotele dwu- i czterogwiazdkowy na łącznie 200 pokoi oraz obiekt handlowy o powierzchni 21.000 mkw.

Przy kompleksie powstanie parking na ponad tysiąc miejsc. Na dachu hotelu zaplanowano punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać Zatokę Gdańską. Ponadto przewidziano około 2.000 mkw na centrum fitness.

Obiekt został zaprojektowany z zachowaniem wysokich reżimów energetycznych i wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak pompy ciepła. Inwestycja została zlokalizowana przy głównej arterii komunikacyjnej Gdyni, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego przystanku kolei metropolitalnej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Gdyni działa obecnie 13 hoteli, w tym: jeden czterogwiazdkowy Nadmorski, sześć trzy-, cztery dwugwiazdkowe i dwa jednogwiazdkowe. Na terenie całego Trójmiasta, funkcjonują 53 hotele, a w całym województwie pomorskim – 125. Wśród obiektów skategoryzowanym, prym wiodą hotele dwu- i trzygwiazdkowe. Jak podaje lokalny Urząd Marszałkowski, biorąc pod uwagę liczbę hoteli i ich standard, Pomorskie zajmuje szóstą pozycje w Polsce (77 proc. pomorskiego rynku, podczas gdy cztero- i pięciogwiazdkowe to 12 proc.).

 

Opublikowano: 02.06.2010
Aktualizacja: 02.06.2010