Hotele w Panorama Business & Retail Park

Udostępnij artykuł

Na działce o powierzchni 1,6 ha stanie kompleks usługowo-handlowy o powierzchni najmu przekraczającej 60.000 mkw. Na kompleks złożą się: najwyższy w Trójmieście – wysokość 120 m – biurowiec klasy A z 30.000 mkw. powierzchni biurowej, dwa hotele dwu- i czterogwiazdkowy na łącznie 200 pokoi oraz obiekt handlowy o powierzchni 21.000 mkw.

Przy kompleksie powstanie parking na ponad tysiąc miejsc. Na dachu hotelu zaplanowano punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać Zatokę Gdańską. Ponadto przewidziano około 2.000 mkw na centrum fitness.

Obiekt został zaprojektowany z zachowaniem wysokich reżimów energetycznych i wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych, takich jak pompy ciepła. Inwestycja została zlokalizowana przy głównej arterii komunikacyjnej Gdyni, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego przystanku kolei metropolitalnej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Gdyni działa obecnie 13 hoteli, w tym: jeden czterogwiazdkowy Nadmorski, sześć trzy-, cztery dwugwiazdkowe i dwa jednogwiazdkowe. Na terenie całego Trójmiasta, funkcjonują 53 hotele, a w całym województwie pomorskim – 125. Wśród obiektów skategoryzowanym, prym wiodą hotele dwu- i trzygwiazdkowe. Jak podaje lokalny Urząd Marszałkowski, biorąc pod uwagę liczbę hoteli i ich standard, Pomorskie zajmuje szóstą pozycje w Polsce (77 proc. pomorskiego rynku, podczas gdy cztero- i pięciogwiazdkowe to 12 proc.).

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.06.2010
Aktualizacja: 02.06.2010