Immobile chce dzierżawić hotele

Udostępnij artykuł

– Założeniem programu jest ekspansja sieci Hoteli Focus w największych miastach Polski, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań oraz obszary Śląska i Trójmiasta, a w szczególności Gdańska – mówi portalowi Horecanet.pl, Mateusz Motyczyński, dyrektor marketingu sieci.

 – Proponowany przez nas nowy program dzierżawy lub wynajmu obiektów hotelowych cieszy się dużym zainteresowaniem pośród potencjalnych partnerów biznesowych, którzy zauważają ugruntowaną i wzmacniającą się pozycję naszych hoteli w Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie. W chwili obecnej prowadzone są liczne rozmowy na terenie całego kraju, podlegające umowom o poufności – komentuje nasz rozmówca.

Aby dołączyć do sieci Hoteli Focus, obiekt musi spełniać określone standardy, m.in. musi posiadać minimum 75 pokoi, z czego 70 proc. dwuosobowych oraz zaplecze konferencyjne i parking. Dodatkowo powinien być zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta powyżej 150 tys. mieszkańców (najlepiej w centrum, bądź w miejscu z dobrym dojazdem z dróg wlotowych lub blisko stref biznesu). Immobile proponuje również współpracę inwestorom, którzy planują adaptację budynku na hotel lub budowę nowego hotelu.

W lutym br. Immobile poinformowała o zawarciu umowy z Colliers International, która ma doradzać spółce w zakresie oceny atrakcyjności potencjalnych lokalizacji oraz ich wyboru, prowadzenia negocjacji umów dzierżawy nowych obiektów, architektury i funkcjonowania obiektów hotelowych oraz w zakresie standardów i procedur operacyjnych, wzmocnienia obecności Hoteli Focus w internecie, usprawnienia sprzedaży poprzez systemy rezerwacyjne, a także udoskonalenia działań w obszarze marketingu i rozwoju produktu, zarówno w zakresie wyposażenia obiektów hotelowych, jak i świadczonych usług.

Immobile Sp. z o.o w Bydgoszczy została założona w 1997 roku, jest właścicielem i operatorem sieci hoteli dla biznesu działających pod marką Hotele Focus. Aktualnie Immobile posiada trzy hotele o łącznej liczbie 270 pokoi. Spółka łącznie w hotelach oraz centrali zatrudnia ponad 130 osób. Immobile prowadzi również działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych. Głównym udziałowcem spółki jest Rafał Jerzy, aktywny również w innych sektorach gospodarki – jest strategicznym akcjonariuszem Makrum SA oraz LZPS Protektor SA.

 

Opublikowano: 31.05.2010
Aktualizacja: 31.05.2010