Inteferie: wmurowania kamienia węgielnego

Udostępnij artykuł

27 maja oficjalnie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. Jej koszt wyniesie ok. 100 mln złotych.
– Jest to dla spółki Interferie dzień wyjątkowy: oficjalnie rozpoczynamy budowę nowoczesnego hotelu Interferie Medical Spa w Świnoujściu – mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki Interferie, inwestora obiektu. – Do tej inwestycji przygotowywaliśmy się od kilku lat, wiedząc, że Świnoujście zasługuje na kompleks wypoczynkowo-konferencyjny w najwyższym standardzie. Zasługuje na obiekt, który oferować będzie szeroki wachlarz usług pielęgnacyjnych i zdrowotnych, a służyć będzie zarówno polskim, jak i zagranicznym gościom, coraz liczniej odwiedzającym ten nadbałtycki kurort. Wierzę, że wszyscy razem spotkamy się za rok, by świętować uroczyste otwarcie hotelu – dodaje prezes.

Czterogwiazdkowy hotel to najważniejsza obecnie inwestycja giełdowej spółki. Jego generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex SA, z którym inwestor podpisał umowę 4 maja.

Zgodnie z projektem w pięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się 308 pokoi (1- i 2-osobowych oraz apartamentów), a hotel będzie mógł przyjąć ponad 600 gości. Obiekt będzie miał kształt trzech równoległych brył – skrzydeł, mieszczących funkcje hotelowe i usługowe. Centralne skrzydło będzie jednokondygnacyjne, zlokalizowane zostaną w nim gabinety terapeutyczne i kosmetyczne. Skrajne skrzydła (wschodnie i zachodnie) posiadać będą po cztery kondygnacje z pokojami hotelowymi o różnym standardzie oraz pomieszczeniami pomocniczymi. Podzielono je optycznie na część północną, częściowo ukrytą ze rzeźbionymi łukami z elewacjami – loggiami, oraz część południową, z pokojami z balkonami.

W części rekreacyjnej powstanie basen o powierzchni ok. 200 mkw. oraz jacuzzi. Goście hotelowi będą mogli korzystać z usług pielęgnacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych a także sali fitness i kompleksu saun. Zaplanowano również sale do gry w bilard i kręgle oraz salę konsumpcyjną na 340 osób (restauracja a’ la carte).

W części konferencyjno-bankietowej ośrodka przewidziano 7 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 740 mkw. Na terenie inwestycji powstaną dwa parkingi: podziemny o powierzchni 5 000 mkw. i naziemny (4 300 mkw.). W kondygnacji podziemnej ulokowane zostaną także pomieszczenia techniczne oraz powiązany z basenem na parterze zespół wypoczynkowy.

Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie prawie 8 tys. metrów kwadratowych, a jego całkowita powierzchnia to około 27 tys. metrów kwadratowych. Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac przewidziane jest na koniec czerwca 2011 roku.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 31.05.2010
Aktualizacja: 31.05.2010