Jesteśmy przekonani, że istnieje potrzeba budowy hoteli ekonomicznych, ponieważ coraz więcej osób przeznacza niski budżet na podróż. W obecnej sytuacji gospodarczej, kiedy fundusze na podróże służbowe są ograniczane, jest to bardzo uzasadnione. Dodatkowo coraz więcej osób wybiera teraz możliwość noclegu w hotelu, podczas gdy wcześniej decydowali się na pokoje wynajęte na własną rękę lub zatrzymywali się u przyjaciół, zamiast wydawać pieniądze na nocleg.
Dlatego rozpoczęliśmy współpracę ze Starwood Capital/Louvre Group w celu budowy hoteli marek Campanile i Premiere Classe w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie jesteśmy właścicielami pięciu działek przeznaczonych pod siedem hoteli o łącznej liczbie 1000 pokoi. Sześć hoteli będzie zlokalizowanych w Polsce i na wszystkie mamy już pozwolenia na budowę. Budowa pierwszych tego typu projektów rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Zielonej Górze.
Jesteśmy ściśle powiązani z polskim rynkiem w związku z założeniem naszego biura w Warszawie w 1989 roku. Dzisiaj 40 procent naszych inwestycji zlokalizowanych jest w Polsce. Ostatnia inwestycja – hotel angelo w Katowicach – został otwarty w marcu, a oprócz projektów hoteli ekonomicznych wspomnianych wcześniej jesteśmy w ostatniej fazie planowania inwestycji – biurowca Le Palais w Warszawie. Tak więc zamierzamy kontynuować w Polsce zarówno projekty hotelowe, jak i biurowe.
Nie ma znaczących różnic pomiędzy inwestowaniem w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W niektórych miastach procedury administracyjne są skomplikowane i trwają bardzo długo, jakkolwiek przy naszych dwóch ostatnich inwestycjach w Polsce – hotelu andel’s Łódź i angelo w Katowicach – wsparcie lokalnej administracji było wzorcowe.