Jadwiga Emilewicz: Pracujemy nad programem 1000+ dla turystyki

Minister rozwoju, zapewniła, że jej resort wraz z Polską Organizacją Turystyczną pracuje nad nowym programem – 1000+. Wsparcie może mieć postać bonów o wartości tysiąca złotych, które będzie można wydać na wycieczkę lub inne wydarzenie związane z turystyką.

Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii – powiedziała minister w środowej audycji Radia Maryja.

Jadwiga Emilewicz do przygotowania takiego programu zobowiązała sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzeja Guta-Mostowego i zespół departamentu turystyki, który wspominał o tym podczas spotkań ze środowiskami branży turystycznej. Podkreślał, że chodzi o wpisanie bonu w politykę społeczną państwa.

Obecne rozwiązania z pakietu tarczy antykryzysowej zakładają:

  • Przedłużenie terminu na zwrot wpłat klienta w przypadku niemożności zorganizowania wydarzenia z powodu epidemii (dot. organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe) do 180 dni od rozwiązania umowy.
  • Możliwość skorzystania przez klientów z voucherów na realizację imprezy turystycznej w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć impreza odwołana w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.