Jak pielęgnować meble?

Zdecydowanie zasługują na specjalne traktowanie, ze względu na to, że mają nam służyć przez długie lata. Dotyczy to zarówno mebli, które znajdują się w restauracji, jak i hotel. Jak dostosować proces czyszczenia i pielęgnacji, w zależności o materiału, z którego zostały wykonane oraz czego unikać?

Meble powstają z wielu surowców, np. z płyt stolarskich, wiórowych, pilśniowych, sklejki lub tworzyw sztucznych. Ich powierzchnię wykańcza się lakierami, emaliami i farbami kryjącymi w różnych kolorach, np. czarnym, białym, szarym, czerwonym. Stosuje się powłoki matowe i z połyskiem. Najbardziej popularne są meble drewniane laminowane i lakierowane. Konstrukcja dobrze wykonanego mebla zazwyczaj długo pozostaje trwała, jednakże powierzchnia takiego mebla jest narażona na rysy, zadrapania, otarcia i przebarwienia. Tutaj warto zwrócić uwagę na produkt stosowany przy czyszczeniu, ponieważ dobrze, żeby posiadał on właściwości antystatyczne, które mają wpływ na opóźnienie osadzania się kurzu. Regularność odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ jeśli chcemy, aby nasze meble, blaty, czy stoły dłużej pozostawały czyste warto stosować taki produkt przy każdych porządkach.

Czego NIE robić?
  • Nie stosować preparatów odtłuszczających (często powodują pękanie powierzchni).
  • Trzeba ograniczać wodę. Jej zbyt duże ilości mają wpływ na deformację, pęcznienie itp.
  • Unikaj preparatów na bazie olejów silikonowych – wpływają nie tylko na impregnowanie brudu, ale także na możliwość nawarstwienia stosowanych środków, co w zasadzie uniemożliwia doprowadzenie powierzchni do pierwotnego stanu.
Jaki preparat wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem są produkty stworzone na bazie wodnej z dodatkiem substancji pielęgnujących. Przykładem takiego preparatu jest Clinex Delos Shine, który w swoim składzie zawiera olej z awokado oraz polimery, które sprawiają, że czyszczony mebel błyszczy, zostaje podkreślony jego naturalny kolor, jest zabezpieczony przez odkładaniem się brudu. Produkt zawiera w swoim składzie również substancje antystatyczne. Skutecznie usuwa kurz, brud i ślady po palcach. Preparat można używać zarówno do mebli drewnianych i drewnopodobnych z połyskiem, jak i do mebli matowych, gdy chcemy nadać im połysk.

Innym wartym uwagi środkiem jest Clinex Delos Mat, do codziennej pielęgnacji mebli drewnianych, drewnopodobnych i elementów laminowanych, który posiada właściwości antystatyczne oraz pielęgnacyjne.

SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY
> link do aktualnego numeru <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.