Jan Wróblewski: W trudnych czasach broni się różnorodność

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] Dla podsumowania ostatniego kwartału 2021 r. niezbędne jest podzielenie go na dwa okresy. Pierwszy to ten, w którym obowiązywały restrykcje wakacyjne (limit do 75 proc.) oraz wprowadzane w listopadzie. następnie w grudniu ograniczenia do odpowiednio 50 i 30 proc. obłożenia obiektów. Zatem październik był bardzo dobrym miesiącem z wysokim obłożeniem – mówi w specjalnym komentarzu do Świata Hoteli Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.

Kontynuacją udanego sezonu wakacyjnego, z uwagi na czasowe wzmożone zainteresowanie po okresie całkowitego zamknięcia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się z hotele. Radisson Resort Blu oraz Hilton Resort & Spa, jak i apartamenty wakacyjne Baltic Park Molo i Baltic Park Loft.

Wraz z pogarszającą się sytuacją zdrowotną w kraju z powodu fiaska programu szczepień państwo zaczęło, zamiast wzorować się na Zachodzie, ponownie wprowadzać ad hoc niesprawiedliwe i nie mające pokrycia w badaniach restrykcje. Przecież państwa same przyznają się, że zamykanie nie miało sensu, a szara strefa niezależnie od limitów będzie działała w Polsce w najlepsze, co zobaczymy na obrazkach medialnych. Dlaczego w kraju nie egzekwuje się noszenia maseczek? Dlaczego w centrach handlowych, zakładach pracy, LOT, PKP czy autobusach nie obowiązuje żadne limity? Natomiast w hotelach gdzie statystyki pokazują, że jest bezpiecznie jest odwrotnie. Wprowadza to niepewność wśród turystów, zwłaszcza zagranicznych, którzy są ostrzegani przed naszym krajem. Udziela się to też… Pełną treść komentarza publikujemy w aktualnym wydaniu ŚWIAT HOTELI – czasopismo hotelarzy. Prosimy kliknąć, aby się zapoznać.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.12.2021
Aktualizacja: 30.12.2021