Karolina Stępniak: Pokora

Udostępnij artykuł

Kiedyś ktoś z branży muzycznej, kto już osiągnął bardzo wiele, powiedział mi, że dzień, w którym stwierdziłby, że już nie musi się starać, byłby ostatnim w karierze. Bardzo szanuję takie podejście, gdyż sama podobnie traktuję życie i pracę. Każdego dnia się staram – jeszcze dokładniej wypełniać swoje obowiązki, być lepszą dla innych, czerpać wiedzę od mądrzejszych, doświadczonych, pokornie podchodzić do sukcesów...

Karolina Stępniak, redaktor naczelna Świat Hoteli
Karolina Stępniak, redaktor naczelna Świat Hoteli

Widzę jednak też ludzi, którzy osiągając jakiś poziom szybko stają się pyszni. Pokus do przejścia w ten styl, jest sporo. Social media dają narzędzia do rozpoznawalności. Można całymi dniami pisać “eksperckie” komentarze, eksponować swoje pozy w grupach zamkniętych, wyrażając skromne zdanie w zasadzie na każdy temat. Łatwo zostać szkoleniowcem. Trudno jednak brać później odpowiedzialność za wyniki i pamiętać, że jest się usługodawcą, który powinien po prostu profesjonalnie, ale przede wszystkim kompetentnie wykonywać swoją pracę.

Zależy mi na kontakcie z hotelarzami, którzy uczciwie wykonują swój zawód, mimo świadomości, że to niełatwa, odpowiedziana, często obarczona nieprzyjemnymi obowiązkami misja. Którzy wiedzą, że jest czas na udzielanie wywiadów czy udział w konferencjach, ale podstawą zawsze będzie codzienna, sumienna praca. Związana z nieoczekiwanymi wyzwaniami, trudnymi rozmowami z pracownikami, negocjacjami z kontrahentami, słuchaniem niekiedy absurdalnych uwag gości i permanentnym szukaniem rozwiązań.

Chcę czerpać od osób, które mimo swojego długiego stażu i osiągniętej pozycji, nadal, z każdym dniem, chcą się ulepszać. Bardzo szanuję więc bohatera naszego najnowszego wydania Świata Hoteli, który mimo 18 lat pracy w jednym miejscu codziennie dokłada wszelkich starań, aby móc liczyć na zaufanie swoich przełożonych oraz współpracowników powtarzając, że “dyrektorem staję się każdego dnia”. To wzbudza we mnie najgłębszy podziw.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SWIAT-HOTELI-wrzesien-pazdziernik-2022-2.jpg

Mam nadzieję, że rozmowa z Danielem Błaszkiewiczem, dyrektorem generalnym Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, będzie również dla Państwa inspiracją, że warto być człowiekiem dumnym, z zasadami, szanującym innych, wzbudzającym szacunek doświadczeniem i realnymi kompetencjami.

Zapraszam do lektury.

Karolina Stępniak
redaktor naczelna

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.11.2022
Aktualizacja: 30.11.2022