Kolejne polskie obiekty przyjmują uchodźców

Udostępnij artykuł

Polskie hotele i obiekty noclegowe od pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę, pokazują swoją solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami. Kolejne przyjmują uchodźców, organizują zbiórki, niosą pomoc…

pomoc ukrainie

Hotel Polski Pod Białym Orłem

Hotel Polski Pod Białym Orłem, należący do Grupy Polskie Hotele Niezależne, podobnie jak inne Hotele Donimirski, przyjmuje wojennych uchodźców. Jak podkreśla hotel na swoim fanpage ich wyżywienie podczas pobytu zapewnione jest przez zbiórki żywności organizowane przez wolontariuszy Zakonu Maltańskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17 im. Kawalerów Maltańskich i I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

W ten sposób wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim w jego walce z putinowskim najeźdźcą – czytamy na profilu Hotelu Polski Pod Białym Orłem.

Laris Hotels Group

Praktycznie cały Express Hostel, zarządzany przez Laris Hotels Group, został przekazany najbardziej potrzebującym.

Ewakuowani z terenów Ukrainy znaleźli u nas schronienie i otrzymali pyszne posiłki, które przygotował Kazimir Restaurant & Bar! Nie zapomnieliśmy również o najmniejszych, którzy otrzymali od nas zabawki, by móc choć na chwilę poczuć się jak w domu. Mamy nadzieję, że sytuacja za naszą wschodnią granicą szybko się uspokoi i życie każdej z osób przebywającej pod naszym dachem wróci do normalności! – podkreśla hotel na swoim fapage.

Sun & Snow

Sieć Sun & Snow także niesie pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy znaleźli się w niewyobrażalnie trudnej sytuacji. Wraz z Fundacją Dobre Jutro organizuje schronienie w apartamentach. Obecnie sieć przeznaczyła ponad 100 apartamentów, czyli przestrzeń dla niemal 450 osób.

Serce rośnie, gdy otrzymujemy kolejne maile od właścicieli apartamentów z chęcią pomocy. Również dzięki Wam możemy zapewnić wielu mieszkańcom Ukrainy dach nad głową. Dziękujemy i działamy dalej – pisze Sun & Snow na Facebooku.

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie podobne akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 03.03.2022
Aktualizacja: 03.03.2022