Kołobrzeg: nowa inwestycja w condo

Właśnie ruszyła budowa 14-kondygnacyjnego Hotelu Baltic Wave. Obiekt oferuje 468 apartamentów o powierzchni od 29 mkw. do 130 mkw., które administrowane będą przez operatora hotelowego. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec 2021 roku.

Powierzchnia całkowita condohotelu wyniesie 44 367 mkw., a użytkowa 40 907 mkw. Prace ziemne oraz ściany szczelinowe wykonuje spółka Soletanche Polska z siedzibą w Warszawie, natomiast generalne wykonawstwo objęła spółka Silvernix z siedzibą w Warszawie.

Nieruchomość powstaje na działce o powierzchni 6 762 mkw. zlokalizowanej w centrum dzielnicy uzdrowiskowej w Kołobrzegu, między ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki. Od plaży będzie ją dzielić jedynie 200 metrów. Dużą zaletą hotelu jest bliskość terenów zielonych, tj. Parku Zdrojowego i Parku Aleksandra Fredry.

Przyszli właściciele oraz goście będą mogli korzystać z szeregu udogodnień, takich jak m.in. wyjątkowy basen infinity edge. Wśród udogodnień będzie również kryty kompleks basenowy, luksusowa strefa spa & wellness, zaplecze do fizjoterapii, bar i kawiarnia widokowa, restauracje, w tym à la carte, imponujące centrum konferencyjno-biznesowe oraz wiele innych. Wnętrza pełne będą nowoczesnej architektury, w kolorystyce nawiązującej do barw bałtyckiej plaży i morza o różnych porach roku w elegancki i wyrafinowany sposób. Obiekt wyposażony będzie w dwupoziomowy garaż podziemny.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2019
>kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem<

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Zarówno przykuwająca uwagę elewacja, części wspólne, jak i wystrój apartamentów stanowią spójną całość. Architektura elewacji, z charakterystycznymi, przestrzennymi falami została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy i nawiązuje do budynków hotelowych, które można spotkać, np. w Miami na Florydzie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.