Konkurs na najlepszego recepcjonistę w Polsce – trwają zapisy

Udostępnij artykuł

Stowarzyszenie Zastępców Dyrektorów i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – AICR Polska oficjalnie otworzyło zapisy do konkursu na najlepszego recepcjonistę roku 2023, w Polsce. Konkurs powraca do Polski po dwóch latach. W tym roku zarząd Stowarzyszenia postanowił zatem wykonać krok w kierunku wielkich talentów branży pracujących w hotelach niezrzeszonych oraz umożliwić im wzięcie udział w konkursie ROTY. Wierzymy, że ta „dzika karta” umożliwi wyłonienie polskiego mistrza obsługi gościa hotelowego oraz przyczyni się do promocji polskiej gościnności na światowych kuluarach – podkreślają organizatorzy.

Konkurs na najlepszego Recepcjonistę Polski odbędzie się w grudniu 2023 roku. Finaliści konkursu będą mieli okazję  współzawodniczyć z recepcjonistami z pierwszorzędnych, polskich hoteli, a laureat pojedzie na Lazurowe Wybrzeże, aby reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie. Tym samym będzie mógł zwiedzić kolebkę Stowarzyszenia AICR International – Niceę – i poznać jego kulturę, a także wymienić swoje doświadczenia z hotelarzami z całego świata.

Polską sekcję, w ramach Konkursu World’s Best Receptionist reprezentowało dotychczas 5ciu utalentowanych recepcjonistów. Pierwszą osobą, która tuż po dołączeniu przez Polskę do AICR wyjechała na światowe finały była Agata Szparaga (AICR WBRC 2017 Paris, France – finalistka), następnie polską branżę gościnności dumnie reprezentowali kolejno: Aleksandra Hinz (AICR WBRC 2018 Zurich, Switzerland – finalistka), Aleksandra Iwanowska (AICR WBRC 2019 London, England – finalistka),
Karolina Bolek (AICR WBRC 2020 Warsaw, Poland – finalistka), a w tym roku, z brązowym medalem, powrócił Krzysztof Studziński (AICR WBRC 2023 Ad-Dauha, Qatar – laureat). Ich postacie oraz relację można bliżej poznać na profilu Facebook Stowarzyszenia.

Pierwsze, krajowe Stowarzyszenie zostało założone we Francji przez kierowników recepcji hoteli luksusowych w 1964r. Ideą przedsięwzięcia miała być integracja hotelarzy tamtejszego regionu oraz ich wzajemna wymiana doświadczeń. Wkrótce do inicjatywy zaczęły przyłączać się kolejne kraje. Dziś AICR International zrzesza ponad 1 000 członków z 14 państw, które na światowym rynku hotelarskim uchodzą za jedne z najbardziej rozwiniętych. Wśród nich są m.in. Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania czy Włochy, a od 2016 roku – także Polska.

ROTY Poland 2023

Prestiżowy Konkurs na najlepszego Recepcjonistę Polski (ROTY Poland, tj. Receptionist of the Year) powraca. Rejestracja na Konkurs pozostała oficjalnie otwarta 18 sierpnia i pozostaje otwarta do dnia 15 października – godzina 12:00, południe. Celem głównym Konkursu jest wsparcie rozwoju recepcjonistów dając im możliwość poznania nowych trendów w obsłudze gościa, rywalizacji, poszerzenie zainteresowań, a to wszystko z naciskiem na królującego w Stowarzyszeniu ducha „Amicale”, tj. przyjaźń, współpraca, zniesienie podziałów, integracja.

W Konkursie mogą brać udział recepcjoniści, starsi recepcjoniści, bądź osoby pełniące tożsame obowiązki do zakresu recepcjonisty, lecz zatrudnione jako m.in. guest relations. Kluczowym kryterium udziału jest pozostanie w zatrudnieniu przez Hotel 4*/5* od momentu zgłoszenia, po czas polskiego finału. Nie należy zapominać, że w konkursie mogą wziąć udział zarówno recepcjoniści zatrudnieni przez obiekty niezrzeszone, jak i zrzeszone w Stowarzyszeniu. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne, a hotel może zadeklarować maksymalnie dwóch kandydatów.

ROTY Poland składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy konkursu jest integralną częścią samego zgłoszenia. Polega on na nadesłaniu wypełnionego przez Recepcjonistę i Kierownika Recepcji formularza zgłoszeniowego, CV, fotografii oraz krótkiego filmu – wizytówki kandydata w języku angielskim, gdzie zawarte pozostaną odpowiedzi na cztery postawione pytania:

  • Przedstawienie się oraz wspomnienie jaki Hotel reprezentuje się podczas Konkursu.
  • Dlaczego to Ty miałbyś zostać wyłoniony najlepszym recepcjonistą Polski/ Dlaczego bierzesz udział w Konkursie?
  • Czym jest dla Ciebie praca na recepcji?
  • Jaka jest Twoja wyróżniająca cecha, która może doprowadzić Cię do podium?

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa dokona selekcji oraz do dnia 30 października ogłosi finalistów, którzy przejdą do drugiego etapu, tj. właściwego konkursu na najlepszego Recepcjonistę Kraju. Hotele niezrzeszone, których recepcjoniści zostali wyłonieni do finału, powinny uiścić opłatę ujętą w regulaminie, a pokrywającą organizację konkursu oraz zapewniające miejsce dla finalisty podczas uroczystej ceremonii dekoracji laureatów.

Etap drugi Konkursu ROTY Poland jest finałem, który odbywa się w dniach, od 8 grudnia 2023, do 10 grudnia 2023. Miejsce odbycia się finału oraz ceremonii rozdania nagród, dokładny harmonogram finału, przy tym zespół Jury zostaną ogłoszone najpóźniej na tydzień przed rozstrzygnięciem Konkursu. Finał składać się będzie z dwóch części – BO oraz FO.

Część Back of House odbywać się będzie w dniu 8 grudnia 2023. Zadaniem zawodnika będzie wykonanie zadania pisemnego, w języku angielskim, w ciągu maksymalnie 40 minut. Zadanie sprawdza umiejętność luksusowej obsługi w formie zdalnej, znajomość języka angielskiego, spełnienia form korespondencji formalnej – biznesowej, pracy pod presją, kreatywności.

Część Front of House odbywać się będzie w dniu 9 grudnia. Zadaniem zawodnika będzie obsługa Gości – aktorów, przy zaaranżowanej ladzie recepcyjnej (na podstawie przesłanych przez organizatora konkursu informacji o Hotelu konkursowym) w ciągu maksymalnie 10 minut. W scence oprócz recepcjonisty będzie brało udział dwóch aktorów. Zadanie sprawdza umiejętność reagowania na bieżące potrzeby Gości hotelowych oraz passantów, znajomość języka angielskiego w mowie, kreatywność “on demand”, pracy pod presją czasu, znajomość standardów serwisu, czy znajomość podstawowych procedur.

By odkryć szczegółowe informacje dotyczące Konkursu, regulamin, czy dokonać wstępną rejestrację zawodnika wystarczy odwiedzić stronę www., na którą odnośnik łatwo dostępny jest na stronie Facebook „AICR Polska”.

Zapraszamy do wzięcia udziału! Nie możemy doczekać się Twojego zgłoszenia! Postaw na rozwój, postaw na siebie. Już dziś wiernie trzymamy za Ciebie kciuki oraz wierzymy, że to właśnie Ty staniesz na podium – mówi Marcin Gałązka Prezydent Stowarzyszenia AICR Polska w imieniu całego zespołu.

Stowarzyszenie w Polsce

Misją organizacji jest działalność integracyjna, edukacyjna i charytatywna. AICR Polska stanowi swoistą platformę do wymiany doświadczeń i pasji wszystkich członków. W tym celu cztery razy w ciągu roku stowarzyszenie organizuje ogólnopolskie zjazdy, podczas których hotelarze mają okazję poznać się nawzajem i angażować we wspólne projekty.

Podczas każdej sesji uczestnicy biorą udział w cyklu szkoleń dotyczących pracy w hotelarstwie. Do tej pory mieli okazję edukować się m.in. w zakresie pozytywnego budowania zespołu, strategii zarządzania ceną, skuteczną rekrutacją nowych pracowników czy tworzenia wizerunku biznesowego. Szkolenia prowadzone są przez zespół znanych i wykwalifikowanych w swoich dziedzinach specjalistów. Zjazdy AICR Polska stwarzają także możliwości prezentacji i spotkań z partnerami stowarzyszenia, jak również z lokalnymi i światowymi dostawcami usług związanych z branżą hotelarską.

Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie, którego Prezydentem jest Marcin Gałązka (Dyrektor warszawskiego Sound Garden Hotel, pasjonat branży, hotelarz z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na polskim oraz zagranicznym rynku) zrzesza 12 hoteli z m.in. Mazowsza, Pomorza, Śląska, czy Wielkopolski.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

Kongres 2024

AICR Polska każdorazowo włącza się w projekty organizowane na szczeblu globalnym stowarzyszenia. Najważniejszym z nich jest coroczny zjazd przedstawicieli wszystkich sekcji w jednym z wybranych państw członkowskich podczas Międzynarodowego Kongresu. W przyszłym roku, gospodarzem spotkania będzie AICR Cote d’Azure (France). Na hotelarzy, w tym przedstawiciela Polski, czekają cztery intensywne dni. Podczas Kongresu obradować będzie Prezydium Stowarzyszenia oraz Walne Zgromadzenie Członków. Uczestnicy zjazdu będą także mieli okazję skorzystać z wielu profesjonalnych szkoleń i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie hotelarstwa.

Podczas kongresy odbywa się finał Konkursu – World’s Best Receptionist. Konkurs organizowany jest regularnie od 1995r. Dzięki wieloletniej tradycji cieszy się dużym poważaniem wśród przedstawicieli świata hotelarskiego. Wyłonienie zwycięzcy konkursu stanowi główny punkt uroczystej gali zamykającej Kongres. Polskę reprezentować będzie już niebawem wyłoniony finalista tegorocznych, krajowych eliminacji.

Przyłącz się do AICR Polska!

Poszukujemy ludzi ambitnych, pełnych pasji i energii do podejmowania nowych wyzwań – mówi Marcin Gałązka, Prezes Zarządu AICR Polska. – Członkostwo w AICR nie tylko stwarza możliwości rozwoju i osobistej kariery, ale także daje realny wpływ na rozwój branży. Dlatego jeśli chcesz zostać członkiem lub partnerem organizacji, koniecznie skontaktuj się z jej przedstawicielami i odkryj korzyści, jakie daje przynależność do prestiżowego stowarzyszenia hotelarzy klas luxury & premium, ale nie tylko. Czekamy na Twoją wiadomość, napisz do nas na adres: [email protected].

AICR Polska w sieci

Stowarzyszenie AICR Polska daje sieć możliwości swoim członkom, a przy tym chce pozostać widocznym w sieci, na mediach społecznościowych. Chcąc zapoznać bliżej ideę Stowarzyszenia oraz jego członków wystarczy odwiedzić oficjalne strony Stowarzyszenia na popularnych kanałach takich jak Facebook, czy LinkedIn.

AICR regularnie informuje się o zbliżających się zjazdach członków. Są to spotkania otwarte, a więc wystarczy po zaobserwowaniu kanałów AICR Polska i otrzymaniu informacji o nadchodzącym zjeździe wysłać wiadomość na wybranej platformie/ e-mail o chęci uczestnictwa, zapisać datę w kalendarzu, ustawić nawigację i pojawić się na zjeździe.any/aicr-poland

Źródło: AICR Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione