Kto zdobędzie tytuł „Najlepszej Restauracji 2024”?

Udostępnij artykuł

Ruszyła kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2024”. Jest to konkurs konsumencki organizowany w ramach programu odpowiedzialności społecznej Polskie Skarby Kulinarne. W plebiscycie bierze udział ponad 600 lokali serwujących kuchnię polską z 15 szlaków kulinarnych.

To piąta edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja”. Konsumenci już teraz mogą oddawać głosy na wybrane lokale.

Polskie Skarby Kulinarne to jeden z najważniejszych programów z zakresu społecznej odpowiedzialności w Makro Polska. Plebiscyt Najlepsza Restauracja organizujemy już od 2019 roku. Zwieńczeniem zeszłorocznej edycji było uroczyste wręczenie nagród w winnicy Srebrna Góra, podczas którego 45 laureatów otrzymało tytuł Najlepszej Restauracji i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej – mówi Magdalena Figurna, Menadżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej w Makro Polska.

Jak podkreślają laureaci plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2023”, uroczyste wręczenie nagród było dla nich pełne emocji. Restauratorzy poczuli się wyróżnieni. – Sukces zawdzięczamy naszym gościom. To oni nas docenili, to oni na nas głosowali – mówi Katarzyna Sejbuk, właścicielka restauracji Lepirożek. Dodaje, że tego typu spotkania motywują i pomagają poznać ludzi z branży.  

Zdaniem zwycięzców otrzymanie tytułu „Najlepsza Restauracja 2023” jest uhonorowaniem ciężkiej pracy całego zespołu. Według Patrycji Czerskiej z restauracji Hektor1970 plebiscyt ma charakter narodowy, patriotyczny. Z kolei Renata Kamienik, właścicielka restauracji DaVinci wskazuje, że kuchnia polska jest dla nas najważniejsza i nagroda ta to docenienie nas restauratorów jako naszej faktycznej i autentycznej pracy.

Kolejna edycja plebiscytu wystartowała 22 maja. Bierze w niej udział ponad 600 restauracji znajdujących się na 15 szlakach Polskich Skarbów Kulinarnych. Są to zarówno lokale znajdujące się w dużych miastach, jak i te w mniejszych miejscowościach.

Udział w plebiscycie jest bezpłatny. Daje restauratorom możliwość zaprezentowania swojego lokalu na szeroką skalę. W promocji biorą udział media branżowe i influencerzy – dodaje Magdalena Figurna. – Ponadto restauratorzy otrzymują niezbędne materiały promocyjne. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej edycji planujemy organizację uroczystego wręczenia nagród „Najlepsza Restauracja 2024.”

Podczas plebiscytu restauracyjni goście oddają głosy poprzez stronę internetową, klikając w symbol korony. Oceniają smak dań, atmosferę oraz obsługę lokalu. Głosowanie na „Najlepszą Restaurację 2024” zakończy się w styczniu 2024. Więcej informacji na temat plebiscytu jest dostępnych na stronie www.polskieskarby.pl

Tekst powstał we współpracy z Makro Polska.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 31.05.2023
Aktualizacja: 31.05.2023