Leszek Mięczkowski: Wyjdziemy z kryzysu wzmocnieni

[SPECJALNIE DLA NAS] Mijający rok na pewno można określić jako wyjątkowy. Nawet w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywaliśmy takiego rozwoju wydarzeń, zarówno jeśli chodzi o sferę naszego zdrowia, jak i funkcjonowania przedsiębiorstw. Z perspektywy czasu staram się znaleźć również dobre strony tego, co się wydarzyło, bowiem nasza firma została dotknięta kryzysem podobnie, jak tysiące innych – mówi w komentarzu do Świata Hoteli Leszek Mięczkowski, prezes zarządu Dobry Hotel.

Był czas, gdy nie byłem pewien czy przetrwamy, ale tu – muszę to podkreślić z całą stanowczością – w odpowiednim czasie przyszło wsparcie z instrumentów pomocowych uruchomionych przez nasz rząd. Otrzymaliśmy dofinansowanie do wynagrodzeń oraz uzyskaliśmy pożyczkę z Traczy Finansowej PFR. Była to pomoc nieoceniona, po raz pierwszy, jako przedsiębiorca poczułem, że nie jestem sam i że są ludzie, pracujący w instytucji państwowej, którym również zależy na tym, żeby nasza firma przetrwała.

Ten niezwykle trudny czas pokazał, że wokół mnie są ludzie, na których mogę polegać, ale byli też tacy, którzy opuścili nasz pokład – błędnie zakładając, że „okręt” zatonie.

Dzisiaj uważam, że Dobry Hotel wyjdzie z kryzysu wzmocniony. Dzięki pandemii udało się nam zatrudnić wyjątkowych specjalistów, którzy stracili pracę , a w „normalnym” czasie nie byliby zainteresowani zmianą pracodawcy.

Spodziewaliśmy się nasilenia epidemii, dlatego też przez cały czas pracowaliśmy w dużym reżimie sanitarnym, bardzo pilnowaliśmy i nadal pilnujemy przestrzegania wdrożonych procedur zarówno wśród naszych gości, jak i pracowników. Dzisiaj mogę pochwalić się informacją, że do teraz nie było w naszej firmie ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem zarówno wśród pracowników, jak i gości hotelowych, których przyjęliśmy w tym czasie ponad 100 tys.

Ostatnie tygodnie są znowu trudne. Obłożenie hoteli spadło drastycznie, w większości wynosi kilka procent, a generowane przychody nie są w stanie pokryć kosztów funkcjonowania, dlatego też liczę, że uda się nam skorzystać z Tarczy 2.0 realizowanej przez PFR.

Jednocześnie nadzieję moją budzi, miejmy nadzieję rychłe, rozpoczęcie szczepień, co pozwoli nam wszystkim niedługo wrócić do względnej normalności.

Życzę nam wszystkim, abyśmy nie musieli już nigdy więcej podejmować decyzji, jakie stanęły przed nami w tym roku.

WYPOWIEDZI CZOŁOWYCH PRZEDSTAWICIELI BRANŻY
DLA OSTATNIEGO W UBIEGŁYM ROKU WYDANIA ŚWIAT HOTELI

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.