Lidia Wiszniewska dyrektor regionalną Polski Południowej w Radisson Hotel Group

Udostępnij artykuł
Aktualnie zarządza sześcioma hotelami marek Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson. W sieci jest jedną z pierwszych kobiet w regionie EMEA na tak wysokim stanowisku.

W związku z objęciem stanowiska dyrektor regionalnej Polski Południowej (District Director South of Poland), Lidia Wiszniewska od początku lutego 2021 zarządza sześcioma hotelami sieci Radisson Hotel Group. Są to obiekty dwóch marek – Radisson Blu w Krakowie, Wrocławiu i Zakopanem, a także Park Inn by Radisson w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Jednocześnie nadal sprawuje funkcję dyrektor generalnej hoteli Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Krakowie.

Na nowym stanowisku przed Lidią Wiszniewską stoi wiele wyzwań. Niezwykle trudnym pośród nich, jest przeprowadzenie podległych jej obiektów przez aktualny kryzys w branży hotelarskiej związany z pandemią. Kolejnym – wejście hoteli na nowy poziom digitalizacji z planowanym wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego. Lidia Wiszniewska przyznaje, że choć z objęciem nowego stanowiska wiążą się dla niej pewne wyzwania, to nie boi się podjąć ryzyka.

Jestem z natury osobą bardzo dynamiczną, ale konsekwentną i zdeterminowaną w działaniu – trzymam się założonego planu. Jednak, gdy nagle zmieniają się okoliczności szukam jak najlepszych dróg modyfikacji jego założeń. Uważam, że zawsze jest coś, co można zrobić lepiej, inaczej, sprawniejmówi.

Według współpracowników nowa dyrektor regionalna posiada doskonałe zdolności strategiczne, interpersonalne i przywódcze. Jest pełna energii i bardzo zorientowana na wyniki. Umie współpracować z ludźmi i jak sama przyznaje – zawsze stara się otaczać osobami o zróżnicowanych umiejętnościach. Według niej sukces jest wypadkową trzech czynników. Dobrej organizacji pracy, trzymania się ustalonych priorytetów i przede wszystkim wsparcia, które lider otrzymuje od swojego zespołu.

Jesteśmy tak dobrzy, jak dobrzy są ludzie wokół nas – podkreśla. – Dlatego ważne jest dla mnie, by w pracy mój zespół zawsze tworzyły osoby o różnych kompetencjach. Jednak ze wspólną wizją i wspólnymi dążeniami.

W regionie EMEA jest jedną z niewielu kobiet w sieci Radisson Hotel Group na tak wysokim stanowisku. Uważa przy tym, że hotelarstwo jest bardzo otwarte na karierę pań.

Tutaj to nie płeć, ale rozumienie klientów oraz wyniki decydują o sukcesie i awansie powtarza i zachęca kobiety do wybierania tej branży.

Zdaję sobie sprawę z tego, że płeć piękna często posiada inne priorytety. Warto jednak zawsze szukać w sobie inspiracji do działania, do zmian i rozwoju. A większość kobiet przy odrobinie wiary w siebie jest w stanie osiągnąć naprawdę bardzo wielemówi.

Lidia Wiszniewska posiada blisko 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej. Od początku swoją karierę związała z Radisson Hotel Group – wcześniej jako Carlson Rezidor. Przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w pierwszym hotelu tej sieci w Polsce – w Radisson w Szczecinie. Jako dyrektor sprzedaży i marketingu uczestniczyła w otwarciu hoteli Radisson w Warszawie i Sofii. Pełniąc tę funkcję na poziomie regionu brała udział w otwarciach obiektów Radisson w Krakowie i Wrocławiu. Jako dyrektor generalna zarządzała obiektami marki Park Inn w Rosji – w Sankt Petersburgu, Szeremietiewo w Moskwie i w Jekaterynburgu.

Od 2015 roku pełni funkcje dyrektor generalnej Radisson Blu hotel Kraków, a od 2018 również krakowskiego Park Inn by Radisson. Również od 2018 roku jest Honorową Konsul Szwecji w Polsce. Od 2021 roku obejmuje stanowisko District Director South of Poland.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.