Małopolskie: modernizacja hotelu Pegaz

Udostępnij artykuł

– Wiosną 2010 roku rozpoczęliśmy unowocześnienie części hotelowej, jak i strefę gastronomii, a w roku 2011 postanowiliśmy rozbudować część wellness & spa. Będzie to ciekawy, butikowy hotel, na miarę oczekiwań gości – podają przedstawiciele obiektu.

Obecnie w hotelu Pegaz znajduje się m.in.: 46 pokoi hotelowych (94 miejsca noclegowe), trzy klimatyzowane, wyposażone sale konferencyjne, jeden pokój konferencyjny, dwie sale restauracyjne, w tym jedna "sala kominkowa", nowo otwarty klimatyczny lokal Coffe Club, strefa odnowy i rewitalizacji ciała z zabiegami spa, studio tenisa stołowego, bilard, wypożyczalnia rowerów, narciarnia. Obiekt usytuowany jest w malowniczej Dolinie Czarnego Potoku. Właścicielem obiektu jest prywatny przedsiębiorca Karol Wołoch.

Pegaz będzie drugim, po resorcie spółki Hotele Spa Dr Ireny Eris, czterogwiazdkowcem w Krynicy Zdroju. W najbliższych latach powstanie także kolejny obiekt tej klasy. Jak podaje portal Horecanet.pl, J.W.Construction planuje przebudować przejety ośrodek Czarny Potok i stworzyć tam czterogwiazdkowy hotel z zapleczem spa.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w miejscowości tej działa obecnie 12 hoteli. Oprócz w/w są to: pięciogwiazdkowy hotel Prezydent, czterogwiazdkowy – Krynica, osiem trzygwiazdkowców oraz jeden hotel dwugwiazdkowy. W całym województwie małopolskim funkcjonuje 281 obiektów skategoryzowanych jako hotele. Tymczasem z danych firmy Hotelon za 2008 rok wynika, że w regionie tym zainwestowano w budowę nowych hoteli prawie 175 mln zł.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 01.06.2010
Aktualizacja: 01.06.2010