Marka The Luxury Collection debiutuje w Krakowie. Do sieci Marriott dołączy H15 Luxury Palace

Udostępnij artykuł

Marriott International oraz Grupa Dobry Hotel poinformowały o podpisaniu porozumienia, na mocy którego w budynku zabytkowego Pałacu Lubomirskich powstanie pierwszy w Krakowie hotel marki The Luxury Collection. Obecnie funkcjonujący jako H15 Luxury Palace, po zmianach aranżacyjnych przyjmie gości już jako obiekt The Luxury Collection Hotel jeszcze w roku 2024.

H15 Luxury Palace

Hotel marki The Luxury Collection w Krakowie dołączy do olśniewającej kolekcji ponad 115 znanych na całym świecie hoteli i kurortów o bogatej historii, wyjątkowej architekturze, oferujących autentyczne doświadczenia inspirowane destynacją, w której się znajdują. Obiekt w wyjątkowy sposób łączy historię Krakowa z nowoczesnością. Powstał z połączenia czterech XVI wiecznych kamienic oraz nowo dobudowanej części. Budynek przeszedł gruntowny remont i rozbudowę, podczas której został rozszerzony o nowe części w oficynie. Równolegle prowadzone były prace konserwatorskie i odtworzeniowe, efektem których są odkrycia polichromii m.in. znajdujących się w pomieszczeniach na I piętrze. W trakcie remontu zostały odrestaurowane między innymi okucie XVIII-wiecznej bramy oraz barokowy portal z herbem Lubomirskich – Szreniawą. Zachowały się również barokowe stiuki zdobiące wielką sień przejazdową pełniącą obecnie rolę lobby. Wiele z dawnej świetności zachowały też reprezentacyjne wnętrza pierwszego piętra.

Po otwarciu hotelu do dyspozycji gości będzie 70 pokoi i apartamentów, restauracja Artesse z rekomendacją Michelin, bistro, siłownia, basen, sauny, SPA oraz letni ogród. Wnętrza pokoi oraz przestrzenie publiczne wykonane zostały z połączenia istniejących i odrestaurowanych elementów z nowymi materiałami, w których dominuje kamień, stal, mosiądz i szkło. Łazienki wykończone są różnorodnymi marmurami wysokiej jakości. Dopełnienie stanowią współczesne formy meblowe, które przełamując historyczny charakter budynku tworzą poczucie elegancji i najwyższej klasy luksusu.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

Z ogromną radością rozszerzamy współpracę z Dobry Hotel, partnerem cieszącym się na polskim rynku wysoką renomą. Planowany krakowski hotel ma harmonijnie połączyć historyczną lokalizację i wnętrza oraz polską kulturę i tradycję z nowoczesną ofertą luksusu i usługami ściśle dopasowanymi do potrzeb gości – podkreśla Janusz Mitulski, Senior Director Development CEE w Marriott International. – Każdy hotel The Luxury Collection zapewnia gościom doznania angażujące wszystkie zmysły, które z pewnością zapiszą się w pamięci jako cenne wspomnienia. Chcemy, aby nowy hotel na nowo zdefiniował branżę luksusowych usług hotelarskich w Krakowie. Już nie możemy się doczekać, aby zaspokoić ciekawość gości z całego świata, którzy odkryją dla siebie skarby historycznej stolicy.

Rozwój współpracy z Marriott International, tym razem w obszarze segmentu luksusowego, to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. H15 Luxury Palace jest obiektem wyjątkowym, nie tylko pod względem jego walorów historycznych, ale również nasyconej sztuką aranżacji wnętrz na najwyższym, światowym poziomie oraz nastawionego na kreowanie wyjątkowych doświadczeń podejścia do Gości. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że doskonale wypełni kryteria marki The Luxury Collection, a jego nowa tożsamość stanie się dodatkowym magnesem, przyciągającym gości do stolicy Małopolski. Cieszymy się na otwarcie kolejnego rozdziału w Grupie Dobry Hotel we współpracy z największą firmą hotelarską świata – mówi Leszek Mięczkowski, prezes zarządu Grupy Dobry Hotel.

Portfolio sieci Marriott International w Polsce obejmuje już 24 obiekty zarządzane oraz franczyzowe, razem oferujące ponad 4000 pokoi oraz reprezentujące 11 renomowanych marek firmy, w tym The Luxury Collection, Marriott Hotels, Sheraton, Westin, Renaissance Hotels, Autograph Collection, Tribute Portfolio, AC Hotels by Marriott, Courtyard by Marriott, oraz Moxy Hotels.

Obiekt The Luxury Collection w Krakowie wzmocni obecność tej marki w Polsce, gdzie obecnie działa Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw. Jednocześnie będzie to już trzeci hotel we współpracy Marriott International i Grupy Dobry Hotel po Moxy Warsaw Praga oraz H15 Boutique Warsaw Design Hotel.

Źródło: Marriott

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 10.01.2024
Aktualizacja: 10.01.2024