Marriott we Wrocławiu?

Udostępnij artykuł

Z informacji tego portalu wynika, że odpowiednie wnioski leżą we wrocławskich urzędach. Według nich ma powstać siedmiokondygnacyjny kompleks z hotelem sieci Marriott. Na razie przedstawiciele sieci ani inwestora (KK Development) nie potwierdzają tych informacji. Biuro prasowe Marriota także nie chce nic zdradzić. Nie wiadomo także pod jakim brandem Marriotta będzie działał ten hotel.

Już w listopadzie 2009 roku przedstawiciele sieci ogłaszali, że rozważają kolejne otwarcia w Polsce i poszukują inwestorów do hoteli w takich miastach jak: Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Katowice. Obecnie w Polsce funkconują dwa Marriotty – w centrum Warszawy oraz na warszawskim Okęciu (Courtyard by Marriott). W 2012 r. ruszy trzeci obiekt – także w pobliżu stołecznego lotniska.

Marriott International jest jedną z wiodących firm hotelarskich na świecie. Zarządza ponad 2,9 tys. nieruchomościami w USA oraz 67 w innych krajach na świecie. Marriott jest operatorem lub franczyzodawcą hoteli takich marek – jak obecne w Polsce – Courtyard by Marriott oraz Marriott Hotels & Resorts, a także JW Marriott Hotels & Resorts, Renaissance Hotels & Resorts, Residence Inn by Marriott, Fairfield Inn by Marriott, Marriott Conference Centers, TownePlace Suites by Marriott, SpringHill Suites by Marriott, Marriott Vacation Club International, Horizons by Marriott, The Ritz-Carlton Hotel Company, L.L.C., The Ritz-Carlton Club, Marriott ExecuStay, Marriott Executive Apartments, Grand Residences by Marriott.

W trzy miesiące zakończone 26 marca 2010 roku, Marriott International zarobił na czysto 83 mln dol. (w tym samym okresie ub.r. zanotował stratę w wysokości 23 mln dol.). Przychody za I kwartał roku rozliczeniowego wzrosły o ponad 3 proc. i wyniosły 2,6 mld dol., w porównaniu do 2,5 mld dol. w zeszłym roku.

K&K Development to nowy dział firmy K&K Kośniewski Import Export działający jako deweloper na rynku nieruchomości Opola i Wrocławia. Prowadzi działalność w zakresie budowy osiedli mieszkaniowych, apartamentów oraz lokali usługowych.

 

Opublikowano: 31.05.2010
Aktualizacja: 31.05.2010