Marriott wstrzymuje nowe inwestycje w Rosji

Udostępnij artykuł

[HOT NEWS] Sieć podjęła decyzję, ze skutkiem natychmiastowym, o zamknięciu biura korporacyjnego w Moskwie i wstrzymaniu otwierania nowych hoteli oraz wszelkich przyszłych projektów hotelarskich, a także inwestycji w Rosji. Marriott przeznaczył także 1 mln dolarów na specjalnie stworzony fundusz pomocy na wsparcie współpracowników z Ukrainy.

marriott logo

Uważnie monitorujemy pogarszającą się sytuację na Ukrainie, w Rosji i krajach sąsiednich. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi zespołami w terenie, ponieważ pracujemy nad przestrzeganiem sankcji i obowiązujących przepisów. Nasze hotele w Rosji są własnością stron trzecich i nadal oceniamy, czy te hotele mogą pozostać otwarte – czytamy w oficjalnym komunikacie Marriott International.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Jesteśmy głęboko zasmuceni straszliwą przemocą dotykającą naród ukraiński. Wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać wysiłki humanitarne za pośrednictwem organizacji humanitarnych. A także naszej sieci globalnych partnerów i naszych własnych operacji, w tym umieszczania uchodźców w obiektach Marriott w sąsiednich krajach. Jesteśmy po stronie wszystkich naszych współpracowników, których dotknęła wojna na Ukrainie. Przeznaczyliśmy 1 000 000 dolarów na nasz stowarzyszony fundusz pomocy na wsparcie ich w tym tragicznym czasie – zaznacza sieć.

Marriott podkreśla także, że gorąco wspiera tych, którzy pracują na rzecz pokoju i położenia kresu niepotrzebnemu cierpieniu.

O Marriott

Ma siedzibę w Bethesda, Maryland, USA. Obejmuje portfolio ponad 7600 nieruchomości pod 30 markami. Prowadzi i franczyzuje hotele, a także licencjonuje ośrodki wakacyjne w 133 krajach. Firma posiada program lojalnościowy Marriott Bonvoy™.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.03.2022
Aktualizacja: 12.01.2023