MAX Premium Burgers w Katowicach otwarty

Udostępnij artykuł

Na gastronomicznej mapie miasta pojawił się nowy lokal szwedzkiej sieci. 14 grudnia otwarto drzwi do pierwszej w mieście restauracji MAX Premium Burgers. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach od rozpoczęcia inwestycji, miłośnicy burgerów będą mogli ich spróbować przy ul. Kościuszki 249 (okolice trasy wylotowej w kierunku Mikołowa). Dania zjemy w nowoczesnym wnętrzu restauracji lub zamówimy w formie drive-thru.

Katowickie otwarcie

Środowe otwarcie przyciągnęło tłumy miłośników burgerów. Wśród gości znaleźli się stali bywalcy MAX w innych lokalizacjach, jak i ci, którzy mieli okazję spróbować szwedzkiego menu po raz pierwszy.

Cieszymy się, że zawitaliśmy do Katowic i tym samym otworzyliśmy już czwartą restaurację MAX Premium Burgers na Śląsku. Każde otwarcie to dla nas wielkie wydarzenie, na którym obecni się właściciele i przedstawiciele MAX w Polsce. Katowice są dla nas ważnym punktem, pierwszą restauracją w mieście. Mamy nadzieję, że dobra passa restauracji w Świętochłowicach, która cieszy się popularnością, będzie trwała także w Katowicach podsumowuje Jerzy Jakubiak, Head of Development MAX w Polsce.

MAX Burgers to sieć restauracji, których korzenie znajdują się w Szwecji. To właśnie tam w 1968 roku powstała pierwsza restauracja założona przez Curta Bergfors i Brittę Fredriksson. Dziś sieć liczy ponad 183 restauracje w Szwecji, w tym w Polsce i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. Obecnym prezesem MAX jest Richard Bergfors, natomiast wiceprezesem jego brat Christoffer Bergfors – synowie założyciela sieci. Richard Bergfors osobiście przecinał wstęgę podczas katowickiego otwarcia.

Pięć lat obecności na polskim rynku to dla nas powód do dumy. Dzisiaj otwieramy kolejną restaurację, która jest już dwudziestą w Polsce. Mamy plany na kolejne otwarcia, ponieważ nieustannie chcemy być blisko naszych gości. W 2023 roku otwieramy kolejne restauracje, m.in. w Łodzi, czy też Olsztynie. Nie zabraknie również nowości w menu, w tym sezonowych, na które czekamy z taką samą ciekawością jak miłośnicy naszych burgerów mówi Richard Bergfors, prezes MAX Burgers.

Co znajdziemy w menu?

Od środy mieszkańcy Katowic nie będą już musieli podróżować, aby zjeść swoje ulubione pozycje z menu. Restauracja przy ul. Kościuszki 249 codziennie serwować będzie burgery w czterech wariantach smakowych: z wołowiną, kurczakiem, roślinnym Plant Beef lub serem Halloumi. Nie zabraknie również sałatek, shake’ów, frytek w wersji solo lub z dodatkami i słodkości, które uprzyjemnią wytrawno-słoną ucztę. Wyjątkową pozycją w menu MAX jest burger Chili BBQ Bearnaise, z sosem berneńskim, który jest przysmakiem Szwedów i cieszy się w Szwecji ogromną popularnością.

Restauracje MAX przyciągają swoją różnorodnością nie tylko tych, którzy lubią próbować nowych smaków, ale również tych, którzy szukają roślinnych zamienników swoich ulubionych dań. W MAX znajdziemy bogate Zielone Menu, opcje bezglutenowe, czy też burgery podane w sałacie. Hitem niezmiennie jest burger Frisco, którzy przygotowywany jest z polskiej wołowiny i podawany z bułką Frisco autorskiej receptury. Warto podkreślić, że za wszystkimi recepturami, jak i całokształtem menu, stoi nasz szef kuchni, Jonas Mårtensson, który w przeszłości pracował w dla rodziny królewskiej w kuchni Szwedzkiego Domu Królewskiego podsumowuje Jerzy Jakubiak.

Coś dla miasta i planety

Nowej restauracji w Katowicach towarzyszyć będzie również pojawienie się muralu w sąsiedztwie ulicy Kościuszki. Nie tylko dopełni przestrzeń miejską, ale jednocześnie przyczyni się do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. O szczegółach projektu MAX będzie informował niebawem.

MAX od lat wdraża w swojej działalności kroki, które mają zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery, badamy i neutralizujemy ślad węglowy, co wskazujemy w każdej pozycji z menu. To dla nas ważne, aby myśleć szeroko i być świadomym tego w jakim stopniu nasza organizacja wpływa na planetę. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby otwarciu towarzyszyło pojawienie się muralu, a do jego powstania wykorzystamy farby, które mają pozytywny wpływ na zmniejszanie zanieczyszczeń. Jesteśmy niezwykle ciekawi jak ta inicjatywa zostanie przyjęta w Katowicach!mówi Jerzy Jakubiak.

Katowicka restauracja MAX będzie otwarta codziennie w godzinach 7:00-01:00. Na miejscu znajdziemy nowocześnie urządzone wnętrza, punkt drive-thru oraz miejsca parkingowe dla gości.

Źródło: MAX Premium Burgers

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.12.2022
Aktualizacja: 15.12.2022