McDonald’s: kolejne restauracje przy autostradzie

Udostępnij artykuł

Oba MOP-y znajdują się w województwie dolnośląskim przy autostradzie A4, około 30 km za Bielanami Wrocławskimi w kierunku Katowic. Restauracje w Witowicach i Oleśnicy wyróżniają się wydzieloną strefą McCafe, w ofercie której znajdują się gorące i mrożone kawy oraz szeroki wybór deserów.

Nad wyglądem nowych restauracji pracowało Europejskie Biuro Projektowe McDonald’s w Paryżu, które dba, aby wystój obiektów był zgodny z najnowszymi trendami w architekturze. Oba nowe lokale utrzymane są w tonacji pastelowej. Ich wnętrza wyposażono w proste, nowoczesne meble. Goście są obsługiwani przy sześciu stanowiskach kasowych. Do ich dyspozycji oddane zostały klimatyzowane sale jadalne oraz ogródki zewnętrzne z kącikiem dla dzieci. W lokalach istnieje możliwość płacenia kartami płatniczymi oraz skorzystania z darmowego dostępu do Internetu. Obie restauracje będą czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 7- 24.

– Autostradowe restauracje rozpoczynają kolejny rozdział w historii marki McDonald’s w Polsce – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Liczba polskich kierowców podróżujących autostradami rośnie każdego roku. Chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyć im możliwość zjedzenia posiłku czy wypicia kawy, nie tracąc przy tym tak cennego dla nich czasu – dodaje.

Nowe restauracje na MOP-ach to kolejne obiekty McDonald’s zbudowane w ramach umowy z firmą Lotos Paliwa. W lutym tego roku zostały uruchomione pierwsze lokale sieci tego typu przy A4 w Rachowicach i Kozłowie koło Gliwic oraz przy A2 w Łęce i Policach.

Restauracja na MOP Witowice i MOP Oleśnica to odpowiednio 240 i 241 lokal McDonald’s w Polsce.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce 239 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 13 500 osób. 100 z nich to obiekty prowadzone przez 49 licencjobiorców. 

Opublikowano: 02.06.2010
Aktualizacja: 02.06.2010