Meksykańska kuchnia w warszawskiej galerii

Na klientów centrum handlowego Plac Unii w Warszawie czekają między innymi food trucki z narodowymi przysmakami, wystawa polskich plakatów o Meksyku od 1949 roku, koncerty i wiele innych atrakcji. Wydarzenie współorganizowane jest przez Ambasadę Meksyku w Polsce.

– Kultura Meksyku cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce, a wydarzenie „Viva México” w Placu Unii to okazja do poznania nie tylko Meksyku, ale również więzi kulturowych, jakie łączą ten kraj z Polską – mówi Alejandro Negrín,  Ambasador Meksyku w Polsce

Skosztuj meksykańskich przysmaków i daj się porwać meksykańskiej fieście

Atrakcją festiwalu będzie możliwość degustacji dań kuchni meksykańskiej. W przestrzeni eventowej ustawione zostanie 10 food trucków serwujących takie przysmaki jak: tacos, quesadilla, burito, złote paluchy churros, daktylowe babeczki, frytki z chili con carne, desery oraz gofry.

Na wszystkich uczestników festiwalu, czekać będą kreatywne warsztaty i zabawy. Organizator przygotował zajęcia z malowania tradycyjnych czaszek meksykańskich związanych ze świętem Día de los Muertos, tworzenia łapaczy snów czy charakterystycznych, kolorowych bransoletek. Gadżety będzie można zabrać ze sobą do domu.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 25-26 maja br. w godzinach 12.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.