Mercure Kraków Fabryczna City z certyfikatem Green Key

Udostępnij artykuł

Krakowski hotel Mercure Kraków Fabryczna City należący do sieci Accor przeszedł pozytywnie procedury certyfikacji i dołączył do grona hoteli w Polsce posiadających certyfikat Green Key.

Green Key to międzynarodowy program certyfikacji obiektów turystycznych, spełniających międzynarodowe kryteria w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne, budowy świadomości ekologicznej konsumentów, jak i pracowników oraz współpracy ze społecznością lokalną. Jest to obietnica, złożona przez hotel swoim Gościom, że w tym obiekcie została podjęta decyzja o działaniu na rzecz środowiska.

W Mercure Kraków Fabryczna City staramy się być odpowiedzialnymi  ekologicznie gospodarzami dla naszych gości, a zarazem lepszymi mieszkańcami naszej planety. Chcemy, aby doświadczenia naszych gości podczas pobytu były nie tylko wzbogacające, ale też wspierające nasze  najbliższe środowisko i lokalność. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że dołączyliśmy do szczytnego grona hoteli posiadających certyfikat Green Key, obiecujemy, że na tym nie koniec! Będziemy podejmować dalsze kroki na rzecz naszego środowiska. ” – mówi Dyrektor Generalna Hotelu Joanna Chwastek Pluta.

Stale udoskonalane inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju podejmowane przez Mercure Kraków Fabryczna city koncentrują się na trzech głównych aspektach:

– Pobyty przyjazne środowisku: w całej działalności hotelu, nieustannie poszukiwane są nowe sposoby zmniejszania poziomu emitowanych gazów cieplarnianych oraz wdrażania założeń gospodarki o obiegu zamkniętym, w hotelu korzysta się z czystych źródeł energii, oszczędza się wodę korzystając z wody szarej, prąd poprzez zamontowanie czujek w przestrzeniach wspólnych, wyeliminowany został również plastik jednorazowego użytku.

– Odpowiedzialne zarządzanie żywnością: w hotelowej restauracji Destilo wykorzystywane są składniki od lokalnych dostawców, ich wykorzystanie jest zawsze przemyślane, aby jak najmniejsza ilość składników była marnowana. Zmniejszona została też pojemność naczyń, w celu ograniczenia marnowania żywności, jednocześnie zachęcając gości do częstszego i bardziej świadomego korzystania z bufetów.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Okładka Nowości Gastronomiczne maj czerwiec 2024 Beata Śniechowska Tomasz Czechowski

– Partnerzy kultury: Mercure Kraków Fabryczna City jest niczym most łączący gości z historią miejsca i lokalnością. Zachęca lokalnych artystów do współpracy, rozwijając świadomość kulturalną swoim gości jak i pracowników, którzy niejednokrotnie są zaangażowani podczas tworzenia i odbywania się różnych wydarzeń. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju lokalnych społeczności, przez nawiązywanie z nimi trwałych, obustronnych relacji i przybliżanie ich sztuki gościom i lokalnej społeczności.

Mercure Kraków Fabryczna City znajdujący się w kompleksie Fabryczna 13, zarządzany przez F.R.B Inter – Bud otworzył się jesienią 2021 na terenie dawnej Fabryki Wódki Polmos. Od początku swojej działalności kładzie nacisk na ekologię, w hotelu zostały zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania mające wpływ na zminimalizowanie zużycia energii, oraz negatywnego wpływu na środowisko, a sam obiekt, znajduje się na terenie, który w ostatnim czasie uzyskał certyfikat BREEAM.

Źródło: Mercure Kraków Fabryczna City

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 11.07.2024
Aktualizacja: 11.07.2024