Mercure Kraków Stare miasto nagrodzony

Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, hotel otrzymał prestiżowy tytuł „EKOJANOSIK 2018” w kategorii Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej.

Nagroda „EKOJANOSIK” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Dotyczy szczególnie przedsięwzięć ograniczających smog, zanieczyszczenie wód czy wprowadzania innowacyjnych ekologicznych rozwiązań. W kategorii „Przedsiebiorstwa” oceniana była także edukacja interesariuszy firmy i działania związane z promocją turystyki.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO HOTELARZY
> link do aktualnego numeru <

Kryterium oceny merytorycznej hotelu Mercure Krakow Stare Miasto do nagrody „EKOJANOSIK 2018” było m.in.:

  • uzyskanie przez hotel zielonej certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” co przynosi wymierne korzyści dalece redukując ilość zużywanej energii, wody, a także koszt wywozu odpadów;
  • uzyskanie efektu społecznego: niska rotacja pracowników tego hotelu oznacza, iż pracownicy czują się dobrze w miejscu pracy;
  • efektywność ekonomiczna obiektu turystycznego.

Pod uwagę brane były również takie elementy jak: wpływ na środowisko, innowacyjność, nowoczesność, oryginalność oraz edukacja na rzecz zrówoważonego rozwoju i współpraca ze społeczeństwem – hotel jest czynnie zaangażowany w promowanie wrażliwości ekologicznej wśród pracowników, gości hotelowych i lokalnej społeczności.

Niska emisyjność hoteli w strategii Grupy Orbis

W 2012 roku, Zarząd Orbisu podjął decyzję, iż wszystkie nowo budowane przez grupę hotele będą budynkami niskoemisyjnymi. Zielony hotel zapewnia niższe koszty operacyjne, co ma wpływ na relatywnie wyższą wartość nieruchomości.

– Naszą ambicją jest zapewnienie gościom wyjątkowych usług, w hotelach zaprojektowanych i zbudowanych zgodnie z wymaganiami tzw. „zielonego budownictwa”. Od czterech lat wszystkie nowe inwestycje realizowane przez Orbis, zostają poddane certyfikacji pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Mercure Kraków Stare Miasto był pierwszym w Polsce hotelem z certyfikatem BREEAM. Jest on  wyposażony między innymi w nowoczesne windy, zużywające 75 proc. mniej energii od powszechnie stosowanych. Aktualnie w budowie są: ibis Wilno Centrum na Litwie oraz ibis Styles Warszawa Centrum. Obydwa projekty objęte są zieloną certyfikacją BREEAM – tłumaczy Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis.

 Oryginalność hotelu Mercure Kraków Stare Miasto: nowoczesność inspirowana historią

Mercure Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy małopolski. Swoim gościom oferuje 198 wygodnych pokoi o wysokim standardzie. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu, m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich.

Wnętrza hotelu zachwycają unikatowym wystrojem i elementami nawiązującymi do historii Krakowa. Hotel Mercure Kraków Stare Miasto, oprócz bogatej oferty noclegowej udostępnia swoim gościom i mieszkańcom nowoczesne zaplecze konferencyjne oraz restaurację Winestone. To właśnie tam serwowane są potrawy regionalne, a także wina nie tylko z najodleglejszych zakątków świata ale i z województwa małopolskiego tak aby goście zagraniczni mogli skosztować win polskiej produkcji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.