Mercure Szklarska Poręba otwarty

Udostępnij artykuł

Mercure Szklarska Poręba oferuje 140 pokoi, restaurację Bergo, której menu stworzył Mateusz Gessler, przestrzeń konferencyjno-bankietową o powierzchni ponad 200 mkw., dwa baseny, strefę spa z czterema gabinetami i saunami, a także centrum fitness. Za pre-opening odpowiadała spółka PI Management. Inwestorem jest Maciej Wandzel. W uroczystym otwarciu wzięły udział m.in. przedstawicielki Accor – Małgorzata Kalinowska-Klimek i Małgorzata Miernik.

mercure Szklarska poręba
Agnieszka Dąbrowska (prezes zarządu PI Management), Katarzyna Góralczyk (prezes zarządu Cracovia Property), Artur Wach (prezes zarządu Condo.pl), Maciej Wandzel (inwestor), Małgorzata Kalinowska-Klimek (VP franchise operation Poland & Eastern Europe Accor), Daniel Kasieczka (dyrektor generalny), Małgorzata Miernik, (dyrektor ds. projektów franczyzowych w Polsce i Krajach Bałtyckich Accor)

Mercure Szklarska Poręba oferuje 140 pokoje. Wśród nich znalazły się także ekskluzywne pokoje z antresolą czy osobnym salonem. Apartamenty, z których największy liczy nawet 70 mkw., posiadają również wbudowane aneksy kuchenne.

Poczuć Ducha Gór

Jak każdy obiekt marki Mercure, nowy hotel w Szklarskiej Porębie nawiązuje do lokalnego ducha regionu. Czerpie inspiracje do guest experience w jednej z miejscowych legend. Jest nią średniowieczna przypowieść o Duchu Gór, od którego nazwę wzięły Karkonosze i skale, która uchroniła pewnego młodzieńca przed gniewem ducha. Ta sama skała znajduje się dziś w sercu Szklarskiej Poręby, a nawiązania do niej są wplecione w wystrój hotelu. Wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno i kamień są podstawą designu obiektu, stwarzając spokojny i przyjemny nastrój. Przyjemne odcienie kolorystyczne, wykorzystanie oświetlenie, a także naturalnej roślinności wzbogaca atmosferę korespondującą z malowniczym otoczeniem obiektu. Dzięki zewnętrznym elementom z drewna i kamienia doskonale wpisuje się on w górski krajobraz. 

Niewiele osób zna lokalne legendy i historie związane z Karkonoszami czy Sudetami dlatego cieszymy się, że w połączeniu z lokalnym i wyjątkowym duchem marki Mercure możemy zaoferować naszym gościom nie tylko dawkę wymarzonego wypoczynku, ale i lokalnej wiedzy czy odrobiny folkloru. Wśród miejscowych wierzeń, wejście na legendarną skałę pozwala zaczerpnąć mocy czterech żywiołów, co wierzymy przyniesie gościom odwiedzającym nasz hotel powodzenie przekonuje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba. 

Lokalność w nowoczesnym wydaniu 

Sercem hotelu jest restauracja Bergo, której menu stworzył restaurator i kucharz Mateusz Gessler. Łączy smaki staropolskie, a także regionalnej kuchni z Dolnego Śląska i Karkonoszy z nowoczesnymi trendami sztuki kulinarnej. Menu restauracji dopasowane jest do pór roku, zmieniając się zależnie od otoczenia i bazuje na produktach lokalnych kuchni kresowej, a także śląskiej. Obok autorskiej kombinacji dań, goście każdego dnia mogą liczyć na świeże pieczywo wypiekane na miejscu, w hotelu. 

Ideą naszego hotelu jest stworzenie atmosfery slow life, której tempo wyznacza otaczająca nas przyroda, a także wyjątkowo górska aura, która zachwyca o każdej porze roku. Bliskość stoków narciarskich i możliwość wypożyczenia nart w hotelu ucieszy każdego miłośnika zimowego szaleństwa. Zaś goście szukający harmonii i ukojenia, odnajdą się w otulinie kojącego krajobrazu czy hotelowej strefie spa i wellness, w której znalazł się także basen z wyjątkowym widokiem na las ­­dodaje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba. 

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Lokalizacja Mercure Szklarska Poręba

Karkonosze to jeden z najpiękniejszych regionów w Sudetach i Polsce z niepowtarzalnymi pieszymi i rowerowymi szlakami górskimi. Swoją oazę znajdą tu miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu, a także entuzjaści przygód w górach. Widoki, jakie serwują pobliskie szczyty nie mają sobie równych. Szklarska Poręba, leżąca w sercu górskiego pasma jest malowniczym i butikowym miasteczkiem. Jego autentyczna architektura uzupełnia unikalny górski klimat, a także wprawia w dobry nastrój. Nowy hotel Mercure 

Marka Mercure

Marka Mercure to gwarancja nowych, wyjątkowych i niezapomnianych doświadczeń z pobytu w hotelu. Każdy obiekt cechuje się nie tylko niepowtarzalnym stylem, ale także klimatem inspirowanym lokalnym otoczeniem i kulturą. Wszystko to sprawia, że za każdym razem wizyta w hotelach Mercure jest niezwykła i pełna unikalnych wrażeń. Regionalne akcenty, lokalna kuchnia, a także tradycja budują świadomość gości o miejscu, które odwiedzają. Dzięki temu każdy z nich może w pełni odkryć, a także oświadczyć niepowtarzalnego charakteru marki. 

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 17.06.2022
Aktualizacja: 20.06.2022