MGallery Hotel Collection wchodzi do Chorwacji

Pod marką MGallery Hotel Collection zostanie otwarty historyczny Hotel FERMAI. Znajduje się w miejscowości Split, położonej w Dalmacji. Ruszy w maju 2021 roku, a w lipcu 2021 r. dołączy do sieci.

Będzie stanowił spokojną oazę dającą wytchnienie w tętniącym życiem centrum Splitu. Oferując 35 pokoi, z kawiarnią FERMAI i tarasem w ogrodzie. Nowy MGallery Hotel Collection dołączy do międzynarodowej kolekcji hoteli butikowych w wyniku umowy franczyzowej. Pomiędzy wiodącą na świecie grupą hotelarską Accor a Quatro Company.

Perła stylu Art Nouveau w regionie Morza Śródziemnego

Pierwszy należący do MGallery w Splicie hotel mieści się w wyjątkowym stuletnim budynku, który jest jednym z rzadkich przykładów architektury secesyjnej w tym mieście. Pochodzący z 1914 roku obiekt jest wybitnym dziełem chorwackiego architekta Petara Senjanovića, który przywiózł wiedeńską secesję do Splitu. Dzięki wyrafinowanemu miejskiemu charakterowi połączonemu z ciepłem stylu śródziemnomorskiego, pobyt w hotelu zapewnia wyjątkowe wrażenia w sercu dalmatyńskiego miasta.

Chorwacja, a zwłaszcza Split, jest idealnym miejscem dla każdego, kto szuka wymarzonego miejsca na letni wypoczynek. Z przyjemnością wprowadzamy tę wyjątkową markę do Dalmacji. Każdy hotel MGallery zapewnia swoim gościom niezapomniane chwile i wyciszające rytuały dobrego samopoczucia. Historyczny Hotel FERMAI będzie oferował przybywającym do Splitu turystom z całego świata najbardziej autentyczne doświadczenie kultury śródziemnomorskiej – powiedział Dilek Sezer, dyrektor Accor ds. rozwoju na Europę Południowo-Wschodnią.

>> Przeczytaj również <<
Accor otworzy pierwszy MGallery w Albanii

Historyczny budynek poddano rekonstrukcji i renowacji z najwyższą dbałością o szczegóły i zachowanie tradycji lokalnej. Na szczególną uwagę zasługują zachowane do dziś w oryginalnym stanie secesyjne detale. Takie jak kamienne schody z żelazną balustradą i drewnianą poręczą, majolikowe płytki podłogowe i ścienne o geometrycznych wzorach oraz prosta, geometryczna stolarka.

Wszystkie te elementy od samego początku emanują elegancją i luksusem. Klasyczne meble pięknie komponują się ze starannie dobranymi przedmiotami vintage, a także nowoczesnymi dekoracjami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego obiektu. Przytulność wnętrz dodatkowo podkreśla ekskluzywne oświetlenie dekoracyjne emitujące światło, które rzeźbi i dodatkowo podkreśla ciepłą i relaksującą atmosferę hotelu.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

Kupno ponad 100-letniego secesyjnego obiektu w centrum Splitu i jego adaptacja na pierwszorzędny historyczny Hotel FERMAI oznacza ekspansję naszej działalności i włączenie do niej segmentu hotelowego. Dołączając do sieci MGallery, która oferuje platformę pozwalającą w pełny sposób wykorzystać jego niepowtarzalność i niezapomniane wrażenia, które oferuje, a także przy pełnym wsparciu operacyjnym Accor, historyczny Hotel FERMAI stawia sobie za cel podniesienie standardów hotelowych w Splicie i Dalmacji. Jako nowy hotel w historycznym budynku, łączący w sobie miejską atmosferę i nadmorską scenerię, nowoczesność i klasykę, luksus i zwyczajność, doskonale wpisuje się w kolekcję hoteli butikowych MGallery. To wspaniały hotel dla wszystkich miłośników designu, architektury i regionu Morza Śródziemnego – powiedziała Davina Ljubičić Đirlić,Quatro Company.

Odkryj fascynującą atmosferę Splitu

W nowym obiekcie MGallery magia zaczyna się od widoku z drugiego piętra, z którego można podziwiać spektakularną dzwonnicę katedry św. Dujama – jeden z najbardziej znanych symboli Splitu. Hotel znajduje się w tętniącym życiem centrum Splitu. W odległości krótkiego spaceru od 1700-letniego Pałacu Dioklecjana. Ze względu na swoje magiczne piękno został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Hotel jest położony w równie niewielkiej odległości od starówki i popularnej plaży Bačvice. W pobliżu znajduje się również Złota Brama – główne wejście do wspaniałego Pałacu Rzymskiego. Z hotelu jest także niedaleko na malowniczy targ produktów rolnych, a od przystani promowej dzieli go dziesięć minut spacerem. Właścicielem hotelu jest firma Quatro, której przedmiot działalności stanowią wyłącznie inwestycje w budownictwo. Projekt wnętrz nowego hotelu zrealizowało Studio Franić & Šekoranja.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.