MODBAR – i każde wnętrze jest MOD…ne

Udostępnij artykuł
Modbar to rewolucyjny pomysł, którego głównym założeniem jest tworzenie w kawiarni otwartego baru i zapewnienie bezpośredniego kontaktu baristy z klientami.

Modbar daje też szansę na zwiększenie oferty, poprzez zastosowanie systemu przelewowego do parzenia kawy obok konfiguracji tradycyjnego ekspresu.

Urządzenie powstało w oparciu o współpracę z baristami, właścicielami kawiarni, palarniami i technikami maszyn, jako najnowocześniejszy sprzęt do parzenia kawy, który wyznacza nową jakość obsługi klienta, a także trendy w designie lokali gastronomicznych.

Idealny dla baristów

Modbar z powodzeniem można zainstalować w istniejącej już kawiarni. Doradcy z firmy Koree pomogą w określeniu, gdzie należy wprowadzić zmiany, aby przejść z tradycyjnego urządzenia do parzenia kawy, na pełny system Modbar. Istnieje także możliwość dodania modułu przelewowego lub dodatkowego modułu steam, przy minimalnych zmianach.

Z połączenia entuzjazmu i doświadczenia, wyjątkowego baristy, Coreya Waldrona z precyzyjnym projektem inżyniera i konstruktora urządzeń Arica Forbinga, powstał rewolucyjny, nowoczesny design urządzenia do parzenia, zapewniający najwyższą jakość serwowanej kawy oraz komfortową pracę dla baristów. Cały wewnętrzny mechanizm tradycyjnego ekspresu został starannie schowany pod ladą.

Modbar po raz pierwszy zaprezentował koncepcję under-counter w 2007 roku na SCAA Expo w Long Beach. Firma La Marzocco była pierwszym inwestorem Modbar’u, ale dopiero w 2016 przejęła aktywniejszą rolę we wspieraniu promocji urządzenia. Obie firmy ściśle ze sobą współpracują, we wszystkich aspektach działalności, od sprzedaży i usług, po marketing i produkcję.

Podblatowa budowa Modbaru sprawia, że barista może w 100 proc. skoncentrować się na kliencie, a przygotowywana kawa zachowuje wszystkie najwyższe parametry parzenia. Modbar zapewnia funkcjonowanie obok siebie trzech niezależnych systemów: espresso, pary i przelewu.

Pożądany przez właścicieli kawiarni

Właściciele kawiarni i restauracji docenili efekt pracy twórców Modbaru. Jak tylko pojawił się na rynku, popyt znacznie przewyższył jego podaż. Kawiarnie wybierają to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ widzą korzyści wynikające z bezpośredniego kontaktu między baristami a gośćmi. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, mogą elastycznie dopasowywać układ urządzeń pod swój lokal.

W konstrukcji Modbaru zastosowano:

  • wielofunkcyjną dźwignię zaparzania,
  • podgrzewaną głowicę grupy,
  • 3-strefową kontrolę temperatury PID
  • 2 niezależne bojlery
  • możliwość kontrolowania ciśnienia, a także objętości espresso i temperatury parzenia kawy
  • wbudowane porty USB, które umożliwiają zaprogramowanie identycznych parametrów dla kawy w różnych kawiarniach sieci
  • elegancki chromowany kran, zapewniający możliwość dostosowania do dowolnego wystroju lokalu;
Dostępny w Polsce

Koree jest wyłącznym przedstawicielem marki Modbar w Polsce. Doradcy firmy pomogą kawiarni dobrać system parzenia kawy najbardziej odpowiadający jej potrzebom.

Przed zakupem urządzenia warto porozmawiać ze specjalistą o założeniach dotyczących zagospodarowania przestrzeni lokalu, a także o rozmieszczeniu sprzętu w obrębie baru. Należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące zasilania elektrycznego, wodno-kanalizacyjne, co do przestrzeni podblatowej, dotyczące uzdatniania wody, konieczności umieszczenia tacy ociekowej i ogólnego systemu pracy. Doradcy z firmy Koree pomogą w zaprojektowaniu optymalnego umieszczenia Modbaru w przestrzeni lokalu oraz zainstalują sprzęt w oparciu o projekt.

W Modbar mogą być wbudowane oba systemy do espresso: Espresso EP lub Espresso AV, są one sprzedawane i serwisowane w pełnej współpracy z La Marzocco. Zastosowanie systemu Espresso EP rekomendowane jest do mniejszych kawiarni, które chcą stworzyć wyjątkowe espresso dla swoich klientów. Espresso AV jest przeznaczony do lokali o dużym natężeniu klientów. Jeden moduł może obsługiwać dwa krany espresso, a opcja wbudowanych wag daje bariście możliwość większej kontroli.

Produkowany przez najlepszych

Sprzęt Modbar sprzedawany w Stanach Zjednoczonych jest produkowany w fabryce w Fort Wayne w stanie Indiana. Poza USA sprzęt budowany jest w obiektach La Marzocco w Scarperia we Włoszech.
Przed instalacją urządzenia proponujemy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  • zaprojektowanie półki pod blatem, aby zapewnić przestrzeń na moduły (zalecamy stosowanie metalowych półek i drzwiczek przesuwnych lub obrotowych);
  • zaprojektowanie dostatecznej przestrzeni nad blatem, aby zapewnić każdemu kranowi wystarczającą ilość miejsca z boku i łatwy dostęp;
  • warto skorzystać z proponowanych przez Koree szablonów do cięcia blatu, aby zapewnić odpowiednie odstępy pomiędzy elementami Modbaru oraz dla tacki ociekowej;
  • należy pamiętać o zaplanowaniu miejsca na tacę odpływową; specjalna taca ociekowa zostanie dostarczana z urządzeniem; Koree może również polecić dostawców niestandardowych tac;
  • należy zaplanować, odpowiednią moc prądu, a także wykonać instalację wodno-kanalizacyjną współpracującą z urządzeniem;
Doradztwo, dostawa, serwis

Modbar będzie działać prawidłowo i bezawaryjnie, jeśli zostanie zastosowane właściwe uzdatnienie wody (pierwszy filtr dostarczamy w zestawie) i będą zachowane terminy przeglądów technicznych.

Firma Modbar nieustannie szkoli serwisantów z firmy Koree, zarówno w zakresie konserwacji i naprawy sprzętu jak również z nowości, które są wprowadzane, dzięki temu zawsze są świetnie przygotowani jeśli potrzebna jest pomoc.

Zapytaj w Koree, tel. 22 755 65 75

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.06.2020
Aktualizacja: 18.06.2020