Monin Cup Poland 2022 rozstrzygnięty

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Poland 2022 odbył się 17 października, w Warszawie. Zwycięskim koktajlem został „Luck is a point”  z ilością 109 punktów. Autor koktajlu Damian Deptuła tym samym wyprzedził swoich rywali o 5 punktów. Już teraz przygotowuje się na Finał Konkursu Barmańskiego we Francji. Wydarzeniu towarzyszyły obchody 10. rocznicy współpracy z Monin.

W finale wystartowało 18 osób wyłonionych w ramach eliminacji na podstawie nadesłanych autorskich receptur. Podczas występu na scenie Zawodnicy mieli za zadanie wykonać cztery identyczne koktajle. Z kolei czujne oko sędziów technicznych oceniało prawidłowe wykonanie zadania, zgodnie ze sztuką barmańską. Po prezentacji i skosztowaniu tych jakże wyjątkowych aplikacji Jury oceniało ich smak, a także zapach i wygląd. Dodatkowe punkty zawodnicy mogli zdobyć w blind teście, który polegał na rozpoznaniu smaków syropów Monin.

Hasłem przewodnim wydarzenia i inspiracją do tworzenia koktajli był temat „sharing memorable moments”, czyli dzielenie się niezapomnianymi chwilami ze społecznością. Na scenie zawodnicy zaprezentowali swoje wyborne koktajle, a prowadzący opowiedział o wszystkich inspiracjach Barmanów. Niewątpliwie każdy z koktajlów niósł ze sobą wyjątkową opowieść autorów. Spotkanie to było o tyle szczególne, że pojawił się na nim także sam Olivier Monin, właściciel wielopokoleniowej firmy Monin, który razem z Prezesem Firmy SCM Zbigniewem Cylnym i Dyrektorem E-commerce, Robertem Padiaskiem, wręczył nagrody zwycięzcom.  

Poznajcie zwycięzców

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim MONIN Cup Polska 2022 zajął Damian Deptuła, z koktajlem „Luck is a point”. To bardzo interesujące połączenie burbonu, syropu Monin Spicy Mango, a także koncentatu Monin Bitter, świeżej cytryny podawanej z salsą  mango chili i warzyw. Zwycięzca w nagrodę przechodzi do Finału Monin Cup we Francji i otrzymuje profesjonalny blender Vitamix.

II miejsce z ilością 104 punktów zajęła Justyna Wilk, a jej koktajl o nazwie „Touch of Gold” rozbłysł w blasku fleszy. W skład jej wyróżnionej aplikacji wchodzi puree Passion Fruit Monin, kawa różana, angostura rum, a także jadalny brokat i sok z grejpfruta. Zawodnicza otrzymała nagrodę ufundowaną przez producenta blenderów Vitamix Commercial.

III miejsce z kolei zajęła Kamila Podosek, a jej finałowym dziełem był koktajl „Steps of love” z syropem Monin Cotton Candy, rumem Pineapple&Spice, sokiem z limonki, białkiem cukierniczym, a także suszonym hibiskusem. Finalistka otrzymała 101 punktów w konkursie.

Serdecznie Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

Monin Cup to prestiżowy konkurs dla młodych profesjonalnych barmanów w wieku 18 – 27 lat, którzy rywalizują w tworzeniu najlepszych receptur drinków przygotowanych w oparciu o produkty Monin. Monin Cup Poland 2022 jest już 5 edycją organizowaną przez SCM. Jest to największy ogólnopolski konkurs barmański cieszący się dużym zainteresowaniem na rynku HoReCa oraz wśród barmanów. W finale Monin Cup we Francji udział biorą najlepsi barmani z całego świata, wytypowani w ramach lokalnych eliminacji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 26.10.2022
Aktualizacja: 26.10.2022