Największy hotel w Trójmieście w pełni otwarty

Udostępnij artykuł
Zakończył się drugi etap budowy Radisson Hotel & Suites, Gdańsk i tym samym obiekt jest w pełni oddany do dyspozycji gości. Położony w historycznej części miasta, z ofertą ponad 340 pokoi i apartamentów oraz ogromną przestrzenią konferencyjną, jest obecnie największym hotelem w Trójmieście. Od momentu uruchomienia pierwszej części w marcu tego roku, obiekt cieszy się rosnącą popularnością – odwiedziło go już prawie 33 tysiące gości.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to ekskluzywny, inspirowany stylem skandynawskim obiekt z segmentu upscale położony na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Dzięki nowoczesnej formie nawiązującej do lokalnej architektury, obiekt doskonale wpisuje się w historyczną, zabytkową zabudowę tej części miasta. Detale bryły oraz elementy wystroju wnętrz przywołują bogatą, hanzeatycką przeszłość Gdańska. Z kolei wysokiej jakości materiały, takie jak bursztyn bałtycki, kamień, cegła oraz stal w połączeniu z funkcjonalną przestrzenią tworzą miejsce przyjazne i atrakcyjne zarówno dla podróżujących biznesowo, przedstawicieli sektora MICE, jak i turystów odwiedzających stolicę Pomorza.

Pierwszy hotel marki Radisson w Europie, który jest jednocześnie największym obiektem hotelowym
w Trójmieście, to dla Radisson Hotel Group powód do ogromnej dumy. Potwierdzamy w ten sposób naszą pozycję lidera rynku i największego międzynarodowego operatora hotelowego w miejscowościach turystycznych w Polsce –
podkreśla Olof Karlsson, dyrektor regionalny w Polsce i Europie Południowo-Wschodniej w Radisson Hotel Group.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk ma w ofercie 341 pokoi, w tym 37 suite, osiem junior suite, trzy apartamenty, włączając prezydencki. Jest tym samym obecnie największym hotelem na terenie Trójmiasta. Dodatkowo, dysponuje sporą przestrzenią restauracyjną. Bar i Lounge są w stanie pomieścić 70 osób, natomiast dwupoziomowa restauracja Deo została zaprojektowana tak, aby przyjąć nawet 300 gości.

Nowy, gdański Radisson oferuje także największą hotelową przestrzeń konferencyjną w mieście. Dziewięć sal o ruchomych ścianach oraz duże foyer można dowolnie zestawiać, uzyskując łącznie powierzchnię wielkości 1 tys, mkw. Całość jest wyposażona w nowoczesny sprzęt konferencyjny, dzięki czemu Radisson Hotel & Suites, Gdańsk stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc organizacji wydarzeń na hotelowej mapie miasta.

Wraz z pełnym otwarciem, Radisson Hotel & Suites będzie mógł wykorzystać w pełni swój potencjał i zapewnić gościom wspaniałą ofertę noclegową oraz konferencyjno-bankietową na najwyższym poziomie. Chcielibyśmy, aby nasz hotel stał się wizytówką Gdańska, przyciągając zarówno gości biznesowych, jak i turystów – dodaje Marzena Kijak, dyrektor generalny Radisson Hotel & Suites, Gdańsk.

Budynek stanowi część kompleksu Deo Plaza, prestiżowej inwestycji nad Motławą mieszczącej także nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Zaledwie kilkaset metrów od niego znajduje się tętniąca życiem i najbardziej magnetyzująca dzielnica miasta – gdańska Starówka. Jej urokliwe uliczki pełne butików, barów i restauracji przyciągają tysiące osób, stanowiąc o sukcesie Gdańska – trzeciego najczęściej popularnego kierunku turystycznego w Polsce.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk znajdujący się w kompleksie Deo Plaza, stanie się nie tylko największym hotelem biznesowym, ale przede wszystkim największym centrum pobytowym. Szeroki wybór ciekawych konceptów gastronomicznych spełni oczekiwania gości z całego świata. Strefa wellness hotelu w połączeniu
z kliniką medycyny estetycznej czy usługami fryzjerskimi sprawią, ze goście Radisson Hotel & Suites poczują się zadbani pod każdym względem
– mówi Zbigniew Nowak, właściciel i prezes DEO Hotel.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.10.2019
Aktualizacja: 22.10.2019