Nie żyje Tadeusz Gołębiewski

Udostępnij artykuł

21 czerwca zmarł założyciel i właściciel sieci hoteli Gołębiewski oraz fabryki słodyczy Tago. Przedsiębiorca miał 79 lat. Rodzinie, bliskim oraz współpracownikom składamy wyrazy współczucia.

fot. PAP

Tadeusz Gołębiewski biznes zaczął 50 lat temu od produkcji ciastek. To wtedy powstała firma Tago, którą postanowił założyć w 1966 roku, w wieku 23 lat, tuż po ukończeniu SGH. Zyski z produkcji słodyczy przeznaczał na realizację w branży hotelarskiej. Pierwszy obiekt postawił na Mazurach.

Sieć hoteli obejmowała obiekty w Mikołajkach, Karpaczu, Białymstoku, a także w Wiśle. Tadeusz Gołębiewski właśnie przygotowywał się do częściowego otwarcia hotelu w Pobierowie – największego w Polsce, posiadającego ponad 1000 pokoi.

Tago to producent ciastek i słodyczy. Siedziba firmy jest zlokalizowana w miejscowości Ciemne koło Warszawy. W ciągu 50 lat swej działalności firma zdobyła uznanie zarówno w kraju jak i za granicą. Prowadzi szeroką działalność eksportową obejmującą swoim zasięgiem ponad 60 krajów na pięciu kontynentach.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.06.2022
Aktualizacja: 22.06.2022