Niemiecka grupa Meininger otworzy w Polsce pierwszy hotel

Udostępnij artykuł
Grupa właśnie podpisała umowę na zagospodarowanie nieruchomości w Warszawie, która w ciągu trzech lat ma być zmodernizowana pod hotel posiadający 151 pokoi. Obiekt w stolicy będzie pierwszym w Polsce tej sieci i drugim w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Meininger wywodzi się z Niemiec i prowadzi hotele klasy ekonomicznej, adresowane do rodzin, osób podróżujących biznesowo i backpackerów. Hotele łączą wysoki komfort z udogodnieniami i swobodną atmosferą znaną z hosteli. Obiekty położone w ścisłym centrum oferują swoim gościom pokoje za niewygórowaną cenę i dostęp do wspólnych przestrzeni, takich jak kuchnia, strefa śniadaniowa czy strefa gier. Grupa działa na dziesięciu rynkach, między innymi w Belgii, Rosji, Danii, Włoszech i na Węgrzech

– Polska jest wspaniale rozwijającym się rynkiem. Rozkwita w szczególności Warszawa, a to dzięki zwiększonej liczbie inwestycji zagranicznych,  wzrostowi gospodarczemu odnotowanemu w ostatnich latach i dobrze rozwiniętemu  transportowi publicznemu, zwłaszcza lotnisku Chopina w Warszawie. W 2018 roku przyjęło ono ponad 17 milionów pasażerów, zyskując coraz większe znaczenie jako najważniejszy węzeł komunikacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. To wszystko sprawia, że Warszawa staje się topowym adresem na mapie Europy – mówi Hannes  Spanring, CEO w Meininger Hotels.

Rozwój polskiej stolicy odczuwalny jest nie tylko na polu infrastruktury, ale też w sektorze turystycznym. Od 2012 wzrasta liczba przyjazdów i noclegów, odpowiednio o 46,9 proc. i 53,2 proc. Prognozy na przyszłość są pozytywne i zakładają, że w nadchodzących latach rozwijać się będzie zarówno turystyka biznesowa, jak i wypoczynkowa. – Z jednej strony dostrzegamy rozkwit turystyki krajowej wynikający z trwałego ożywienia gospodarczego w Polsce. Z drugiej wzrasta udział turystyki zagranicznej, któremu sprzyja wzrost liczby tanich połączeń lotniczych, realizowanych przez europejskich przewoźników. Od 2013 w Warszawie wybudowano 26 nowych obiektów hotelowych, jednak rynek nadal zdominowany jest przez hotele klasy średniej oraz obiekty o podwyższonym standardzie. Segmenty budżetowy i ekonomiczny posiadają duży potencjał rozwojowy, szczególnie jeśli chodzi o obiekty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Liczymy, że nasza unikatowa koncepcja hoteli hybrydowych, łączących obsługę i komfort międzynarodowych hoteli ekonomicznych z wyjątkowym wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi w hostelach pozwoli nam na osiągnięcie pozycji lidera rynku w tym segmencie w Polsce – dodaje Spanring.

Polska to nie jedyny nowy kraj, do którego wkracza Meininger. Już niedługo planowane są otwarcia hoteli w Paryżu i Lyonie, a także w Waszyngtonie, które wyznaczają wejścia na rynek francuski i amerykański. To część realizowanej przez grupę strategii wzrostu, zakładającej zarządzanie około 34 tysiącami miejsc noclegowych do 2024 roku

– Budynek, w którym będzie działać Hotel Meininger Warszawa już istnieje. Planujemy zmodernizować tę nieruchomość od podstaw, tak aby do końca 2022 roku znalazło się w niej 151 pokoi wyposażonych łącznie w 456 łóżek – mówi Doros Theodorou, CCO Meininger Hotels. – Najnowszy obiekt w naszym portfolio, jakim jest warszawski hotel, będzie zapewniał odwiedzającym styl i komfort znany z Meininger, w tym: lobby, recepcję, kuchnię dla gości, bar, salon, strefę gier i strefę śniadaniową, a także przechowalnię bagażu i pięć miejsc parkingowych. Nasi goście mogą oczekiwać też przestronnej przestrzeni wspólnej do integracji i spędzania czasu, jak również wyjątkowego w branży, naszego konceptu różnorodności pokoi. Dzięki strukturze obejmującej pokoje dwuosobowe i wieloosobowe, Hotel MEININGER Warszawa przypadnie do gustu osobom podróżującym prywatnie, grupom i turystom biznesowym.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione