Nowy zastępca dyrektora IBB Andersia Hotel w Poznaniu

Udostępnij artykuł
Stanowisko objął Bartosz Borowski, związany ostatnio m.in. z Diune Hotel & Resort. Wcześniej funkcję tę sprawowała Ewa Michałowska, jednak w kwietniu br. – zastępując Marcina Woźniaka – została dyrektorem IBB Andersia Hotel.

Bartosz Borowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w Poznaniu. Pierwsze zawodowe kroki w hotelarstwie stawiał w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski objął kierownicze stanowisko w dziale gastronomii w Hotelu IBB Andersia, w którym spędził osiem lat. Następnie kierował gastronomią w poznańskim centrum designu Concordia Design, skąd przeniósł się do Kołobrzegu, gdzie pracował dla Zdrojowa Hotels – początkowo jako zastępca, a następnie dyrektor Diune Hotel & Resort. W sierpniu 2019 powrócił do Hotelu IBB Andersia w Poznaniu, by objąć stanowisko zastępcy dyrektora.

IBB Hotel Collection to grupa hoteli należąca do Von der Heyden Group i zarządzająca aktualnie trzynastoma hotelami w Hiszpanii, Niemczech, na Malcie i w Polsce. Portfolio firmy obejmuje hotele biznesowe i wakacyjne w kategorii trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowej. Centrala IBB Hotel Collection mieści się w Valletcie na Malcie. Spółka hotelarska ma ambitne plany rozwoju – do roku 2021 zamierza poszerzyć portfolio do 20 hoteli i koncentruje się przy tym na krajach, w których prowadzi już działalność. Sieć oferuje umowy dzierżawy, zarządzania i franczyzowe, a także kupuje atrakcyjne nieruchomości nieposiadające operatora. Na przestrzeni ostatnich 2 lat grupa uruchomiła 2 hotele w Niemczech: IBB Blue Hotel Paderborn, IBB Hotel Ingelheim, butikowy Cugó Gran Macina Grand Harbour na Malcie oraz IBB Hotel Długi Targ w Gdańsku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.08.2019
Aktualizacja: 21.08.2019