NYX Hotel Warsaw jeszcze szerzej otwiera się na sztukę

Udostępnij artykuł

Warszawski hotel hubem dla młodych twórców? NYX Hotel Warsaw organizuje konkurs, w którym główną nagrodą jest trzytygodniowy pobyt w tym obiekcie. Wszystko po to, aby stworzyć warunki do pracy młodym artystom, którzy inspirując się przestrzenią miejską będą mogli dać upust swojej kreatywności. Najlepsze prace, powstałe podczas rezydencji zostaną odkupione przez organizatorów i włączone do kolekcji sztuki hotelu. Projekt NYX Hotels – Art Lives Here właśnie wystartował.

nyx art lives here

NYX Hotel Warsaw to szczególny obiekt, w którym już teraz znaleźć można prace jednych z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej.

W DNA marki NYX wpisana jest sztuka, dlatego powstał pomysł na projekt rezydencji NYX Hotels – Art Lives Here. W ten sposób jeszcze szerzej otwieramy drzwi dla sztuki. Chcemy, żeby zdolni artyści mieli szansę na rozwój dzięki ciekawym inicjatywom takim jak ta – przekonuje Paulina Kołodziejczyk Multi Property Manager Poland, pomysłodawczyni konkursu.

Sztuka i jej odbiór to rzeczy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko – kolekcja prac wykonanych dla hotelu NYX  jest tego najlepszym przykłademdodaje Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

NYX Hotel Warsaw zaprasza artystki i artystów do udziału w konkursie NYX Hotels – Art Lives Here, w którym nagrodą jest trzytygodniowa rezydencja artystyczna w zlokalizowanym w samym sercu Warszawy obiekcie. Rezydenci i rezydentki otrzymają do dyspozycji pracownię artystyczną oraz merytoryczne wsparcie ze strony jury i ambasadorów konkursu, a zwieńczeniem programu będzie prezentacja stworzonych przez uczestników prac. Jedna z nich, wybrana głosami internautów, ma szansę zostać zakupiona przez hotel i wyeksponowana obok prac takich artystek i artystów jak Anna Barlik, Norbert Delman, NeSpoon, Mariusz Tarkawian, Aleksandra Waliszewska czy Mariusz Waras.

Jak wziąć udział w konkursie

Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie powinni wejść na stronę:

https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx – tutaj znajdują się potrzebne informacje, regulamin oraz formularze, które należy podpisać i odesłać wraz z fotografiami 3 wybranych prac ze swojego dorobku. Tematem pracy konkursowej powinny być inspiracje artysty krajobrazem miejskim.

Harmonogram konkursu organizowanego przez NYX Hotel Warsaw

Konkurs jest przeznaczony dla artystek i artystów posługujących się w swojej twórczości malarstwem, rysunkiem, rzeźbą lub fotografią.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2022 r.

Obrady jury – 4-6 lipca 2022 r.

Ogłoszenie wyników konkursu – 6 lipca 2022 r.

Zakończenie projektu i wernisaż – 21 września 2022 r.

Skład jury

Do udziału w konkursie hotel zaprosił uznanych przedstawicieli i przedstawicielki świata sztuki – artystów i profesjonalistów:

Iris Barak – kuratorka kolekcji sztuki sieci NYX HOTELS.

Jacek Sosnowski – kurator kolekcji sztuki NYX HOTEL WARSAW.

Mariusz Waras – muralista, grafik, projektant.

Marta Kołakowska – założycielka galerii sztuki współczesnej Leto.

Marcin Władyka – wykładowca Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Paulina Kołodziejczyk – Multi Property Manager Poland.

Laureaci

Jury wybierze troje laureatów konkursu i zaprosi na trzytygodniową rezydencję do NYX Hotel Warsaw. Czwarta osoba zostanie wyłoniona w trakcie głosowania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aby umożliwić artystom pracę, jeden z hotelowych pokoi zostanie zaadaptowany na pracownię wyposażoną w niezbędne materiały. Ta wyjątkowa przestrzeń zapewni finalistkom i finalistom komfortowe warunki do stworzenia prac inspirowanych przestrzenią miejską, efektem której będzie powstanie dzieła inspirowanego przestrzenią miejską. Wszystkie prace zostaną następnie zamieszczone na kanałach społecznościowych hotelu i oddane pod głosowanie internautów. Praca, która zbierze najwięcej głosów, zostanie zakupiona przez hotel.

To nie wszystko

Zwieńczeniem projektu NYX Hotels – Art lives here będzie wystawa prac czworga rezydentów. Jedna z nich, wybrana przez internautów, zostanie wówczas uroczyście włączona do kolekcji sztuki hotelu.

Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 26.05.2022
Aktualizacja: 19.01.2023