NYX Hotel Warsaw otwiera swoje drzwi

Udostępnij artykuł
Pierwszy w Polsce hotel marki NYX – należącej do grupy Leonardo Hotels – swoich gości przyjmie 1 marca. Zlokalizowany jest warszawskim kompleksie Varso, znajdującym się na rogu ulicy Chmielnej i Alei Jana Pawła II.

Do dyspozycji gości jest 331 pokoi i apartamentów. Klientom biznesowym NYX Hotel Warsaw oferuje pięć sal konferencyjnych, które można swobodnie łączyć w pomieszczenia o pożądanej powierzchni. W lobby znajduje się przestrzenna restauracja oraz bar. Do tego utrzymana w stylu retro sala gier oraz studio fitness. Szczególną atrakcją, czekającą na gości w cieplejsze dni, jest bar na znajdującym się na 19-stym piętrze, na dachu budynku. Na tarasie goście będą mogli podziwiać panoramę miasta, ciesząc się relaksującą muzyką, daniami barbecue i szeroką ofertą napojów.

Wnętrze budynku definiuje modna niekonwencjonalność i orzeźwiająca wyrazistość. Elementy wizualne, w połączeniu ze stylowo dobranymi materiałami, oddają miejski styl i niezobowiązującą, luźną atmosferę. W nowym NYX Hotel Warsaw street art spotyka się ze strefą relaksu, a modny design z ciekawymi koncepcjami przestrzennymi. Wystrój po raz kolejny jest dziełem znanego projektanta wnętrz – Andreasa Neudahma. Oprócz opracowania całościowego projektu, Neudham starannie dobrał wszystkie meble i akcesoria, dzięki czemu całość wystroju wnętrza jest spójna i zachwyca mnogością detali.

Hotel znajduje się na terenie inwestycji Varso Place, w sąsiedztwie wieżowca Varso Tower – zaprojektowanego przez renomowane studio Foster + Partners. Po ukończeniu, 310-metrowy drapacz chmur będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – z tarasem widokowym położonym dwukrotnie wyżej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Warto dodać, że NYX Hotel Warsaw znajduje się zaledwie kilka kroków od dworca kolejowego, z którego pociągi przywożą gości z warszawskiego lotniska w zaledwie 20 minut.

Polska jest obiecującym miejscem zarówno pod względem gospodarczym, przemysłowym, jak i kulturowym. W stolicy mamy już ugruntowaną pozycję, dzięki naszemu pierwszemu hotelowi – Leonardo Royal Warsaw. Jesteśmy przekonani, że z naszą marką lifestyle’ową NYX Hotels by Leonardo Hotels szybko rozprzestrzenimy się na rynku. Stworzymy kolejny cel podróży dla każdego, kto ceni sobie indywidualny styl życia – mówi Yoram Biton, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels Central Europe.

W procesie poszukiwania operatora hotelowego przez HB Reavis uczestniczyli eksperci Cushman & Wakefield. Podczas negocjacji umowy najmu z siecią, HB Reavis doradzała firma Hotel Professionals. Wwspierała też inwestora na początkowym etapie planowania hotelu w Varso.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021