Obiekty noclegowe Pieniny Spa Resort w Szczawnicy otwarte

Udostępnij artykuł
Modrzewie Park Hotel & SPA*****, Hotel Nawigator*** i Willa Marta od 4 lutego udostępniają możliwości noclegowe dla pacjentów pobliskiego Uzdrowiska Szczawnica. Jak wygląda pobyt dla gości korzystających z pakietów „Oddech zdrowia” w Pieniny Spa Resort?

Uzdrowisko Szczawnica oferuje szereg pakietów leczniczych – w szczególności specjalizuje się w leczeniu górnych dróg oddechowych. Korzystając z ponad 200 lat doświadczenia Uzdrowiska oraz odpowiadając na obecne potrzeby gości skomponowano specjalne z pakiety pobytowe. Pakiet „Oddech zdrowia” powstał, aby wzmocnić odporność organizmu oraz zrehabilitować górne drogi oddechowe. Zalecany jest szczególnie osobom, które przeszły COVID-19. Zarówno obiekty hotelowe, jak i uzdrowiskowe zachowują wysokie standardy sanitarne. W placówkach medycznych od zawsze obowiązywały procedury higieny na bardzo wysokim poziomie, a teraz dostosowaliśmy je jeszcze do aktualnych zaleceń.

Jak wygląda pobyt w pakietach leczniczych?

Wystarczy podjąć decyzję, w którym z trzech obiektów o zróżnicowanym charakterze chcemy spędzić minimum trzy dni w Szczawnicy.

Po ustaleniu szczegółów rezerwacji w hotelowej recepcji można pakować walizki, aby wybrać się w podróż. Po przyjeździe do Szczawnicy tuż przed zameldowaniem recepcja umawia każdego gościa na wizytę u lekarza specjalisty na konsultacje. Podczas konsultacji z lekarzem, goście mają dobierane dodatkowe zabiegi dostosowane do stanu zdrowia oraz dolegliwości.

Pakiet „Oddech zdrowia” zawiera nie tylko noclegi w obiektach hotelowych, ale także konsultacje z lekarzem, inhalacje celkowe oraz krenoterapię:

Konsultacja lekarska – dzięki specjalistycznej poradzie lekarskiej w zakresie: laryngologii, balneologii, alergologii będziecie mogli Państwo zaplanować zabiegi w Sanatorium. Tak, aby optymalnie wykorzystać czas spędzony w Szczawnicy. Na poprawę kondycji i wyleczyć się z dolegliwości dróg oddechowych i narządu ruchu. Pacjenci znajdują się pod opieką wyspecjalizowanej kadry medycznej. Do leczenia wykorzystywane są własne wody lecznicze, a także i unikalny mikroklimat.

Inhalacje Celkowe – polegają na wdychaniu rozpylanej w specjalnej kabinie, naturalnej solanki powstałej na bazie leczniczej wody mineralnej ze źródeł szczawnickich. Inhalacja solanki pomaga w oczyszczeniu z zalegającej wydzieliny zatok obocznych nosa oraz w oczyszczeniu dolnych dróg oddechowych – czas trwania 20min. Zabieg wykonuje się na roztworze wody mineralnej oraz solanki (od 0,3-3 proc.).

Krenoterapia oznacza leczenie wodami mineralnymi, dostępnymi w uzdrowisku. Kuracja pitna stanowi jedną z najstarszych metod zdrowotnych. Picie wody mineralnej, pochodzącej z uzdrowiskowych źródeł, polega na przyjmowaniu określonych porcji leczniczych płynów. O wskazanej zawartości, o ustalonych porach dnia i w danej temperaturze. Wymienione wskazania ustanawia lekarz.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

Podczas pobytu można także skorzystać z walorów leczniczych Szczawnicy:
– tereny doskonałe do dbania o zdrowie poprzez ruch: szlaki turystyczne Pienin, trasy rowerowe np. Velo Dunajec, konne wycieczki i lekcje jazdy konno w Stadnina Koni Rajd;
– bogactwo wód leczniczych – Szczaw – sześć rodzajów wód leczniczych dostępnych w Pijalni Wód Leczniczych 200m od hotelu;
– krystaliczne czyste, górskie powietrze;
– otoczenie przyrody – obcowanie z prawdziwą siłą natury – lasy, góry, rzeki, jeziora;
– zabiegi sanatoryjne – specjalizacja Uzdrowiska Szczawnica w rehabilitacji górnych dróg oddechowych oraz rehabilitacji układu ruchu.

Pieniny Spa Resort (do tej pory znany jako: Uzdrowisko Szczawnica) to nowoczesny górski kurort położony w stolicy Pienin – Szczawnicy. Rozbudowana oferta obejmuje unikalne Centrum Kongresowe Szczawnica – Dworek Gościnny, pięciogwiazdkowy Modrzewie Park Hotel, trzygwiazdkowy Hotel Nawigator, Villę Marta, apartamenty, Cafe Helenka przy pl. Dietla, Pijalnię Wód Mineralnych, Stadninę koni Rajd w Jaworkach oraz butiki na terenie Szczawnicy. Wkrótce do użytku zostanie oddany Pieniny Grand o standardzie cztery gwiazdki plus. Zaoferuje 119 pokoi, Sky bar na dachu z panoramicznym widokiem na Pieniny oraz strefę wellness & Medi-Spa o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Planowane są kolejne inwestycje i rewitalizacje zabytkowych budynków w zdrojowej, najbardziej reprezentacyjnej części Szczawnicy.

Wizja rozwoju Szczawnicy rodziny Mańkowskich wywodzi się z idei, która przyświecała ich pradziadkowi hrabiemu Adamowi Stadnickiemu na początku XX wieku – stworzenie w Szczawnicy kurortu z pełną gamą zabiegów i dostępem do komfortowych sanatoriów, przygotowanie bogatego zaplecza infrastrukturalnego oraz szerokiej oferty kulturalnej.

Kontynuując tę wizję Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica aktywnie przyczynia się do rozwoju pienińskiego kurortu czego efektem są liczne projekty i inwestycje realizowane na terenie Szczawnicy i w okolicy. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Szczawnicy oraz odwiedzających ją turystach, Grupa dąży do promowania Uzdrowiska, zarówno w Polsce, jak również za granicą, jako kurortu o europejskim standardzie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 04.02.2021
Aktualizacja: 04.02.2021