Ośrodek wypoczynkowy Zagroń w Szczyrku przejdzie gruntowną modernizację

Udostępnij artykuł
Nowa koncepcja Zagronia jest minimalistyczna, nienachalna i ma na celu otworzyć go na otaczającą przyrodę. Renowacja obiektu będzie realizowana do połowy 2022 roku. Właścicielem obiektu jest Polski Holding Hotelowy.

Gdy wybudowano Zagroń, był on najnowocześniejszym ośrodkiem w okolicy – posiadał kryty basen i pełnowymiarową salę gimnastyczną. Dziś, właścicielem obiektu jest Polski Holding Hotelowy, który konsekwentnie realizuje strategię konsolidacji obiektów Skarbu Państwa, która ma na celu przywrócenie swoim obiektom dawnej świetności i podnoszenia ich standardu.

Nadrzędnym założeniem przyjętym w koncepcji architektonicznej renowacji jest wykorzystanie walorów położenia kompleksu oraz stworzenie przestrzeni opartej na nowoczesnym designie, prostych formach architektonicznych oraz funkcjonalności. Zagroń ma stać się zieloną enklawą, oferującą gościom głęboki relaks; odbiciem atrakcyjności turystycznej regionu i idealnym miejscem na wypoczynek.

Zastosowane w przedstawionym projekcie koncepcyjnym materiały wykończeniowe, takie jak surowe, kamienne posadzki w strefie lobby i recepcji połączone z drewnianymi okładzinami ścian oraz szkłem, nawiązują do otaczającej przyrody – podkreślają architekci z MACH MACH ARCHITEKTURA, pracowni odpowiedzialnej za zwycięską koncepcję. Materiały te będą najlepszą wizytówką obiektu, który po wielu latach znów odzyska spójny i interesujący wygląd.

JUŻ WKRÓTCE
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
>> prosimy kliknąć po szczegóły <<

Obecnie ośrodek oferuje 77 pokoi, ale ta liczba zwiększy się, dzięki zaadaptowaniu niewykorzystanych powierzchni. Perełką Zagronia staną się niewątpliwie dwa dwupoziomowe apartamenty dobudowane na czwartej kondygnacji hotelu, z pięknym widokiem na Skrzyczne, rozciągającym się z panoramicznych okien. Nowe pokoje powstaną też na parterze. Część pokoi zostanie połączona ze sobą, dzięki czemu powstaną przestronne i komfortowe apartamenty rodzinne.

Dotychczasowa recepcja zmieni swoje położenie i razem z lobby hotelowym zyska zupełnie nowy design. Dzięki przeszklonej strefie chill out, goście będą mogli poczuć, że naprawdę są w górach, pośrodku lasu. Powierzchnie ogólnodostępne, korytarze hotelowe (wiz. 3), klatki schodowe otrzymają nowy, jednolity charakter, co podniesie prestiż ośrodka i pozwoli na uzyskanie efektu spójności z przestrzeniami wyremontowanymi takimi jak restauracja z jadalnią, pokoje hotelowe czy elewacja południowa. Renowacja obiektu obejmie m.in. niewykorzystywany obecnie taras położony nad basenem, gdzie powstanie zewnętrzna strefa relaksu.

Szczyrk jest znanym ośrodkiem sportów letnich i zimowych, a sam Zagroń ma bogate tradycje sportowe. By spełnić oczekiwania aktywnych gości, zyska on nową narciarnię, a także garaże dla rowerów (z bazą myjąco-narzędziową). W hotelu działa basen, a goście mogą korzystać z całorocznej sali sportowej i siłowni. Po aktywnym wypoczynku goście mogą zrelaksować się w strefie saun i gabinetach odnowy biologicznej.

Nie tylko wnętrza zyskają nowy blask – modernizacji zostanie poddana elewacja wschodnia, północna oraz zachodnia. Ośrodek zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowo wyremontowany obiekt spełni zarówno oczekiwania gości ceniących aktywny wypoczynek, jak i tych poszukujących spokoju i relaksu w zaciszu gór i zieleni.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.12.2020
Aktualizacja: 23.12.2020