Ośrodek Zagroń będzie rozbudowywany

Udostępnij artykuł

Firma ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej zespołu krytych basenów wraz z częścią hotelową. Możliwe, że przy basenach powstaną również takie atrakcje dla gości, jak np. grota solna, jacuzzi, zjeżdżalnie, przeciwprądy oraz spa. Część hotelowa będzie zaprojektowana na około 60 pokoi.

Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy Zagroń położony jest w w sercu Beskidu Śląskiego w miejscowości Istebna. Ośrodek oferuje gościom część hotelową z dwudziestoma pokojami, wyposażonymi w łazienki, TV-SAT, telefon, internet, ekskluzywny apartament, restaurację serwującą dania kuchni lokalnej na ok. 250 osób, salę konferencyjną z pełnym wyposażeniem audiowizualnym na około 80 osób, salkę myśliwską z kominkiem na 40 osób, wiatę grillową, wyciąg krzesełkowy dla narciarzy o długości 840 m, snowpark, wypożyczalnię nart i rowerów, klub muzyczny oraz salon kosmetyki i masażu. Nocleg ze śniadaniem kosztuje od 90 zł za osobę.

Linter Tours spółka z o.o. ma swoją siedzibę w Istebnej. Prezesem zarządu jest Janusz Waszut. Spółka jest częścią holdingu skupiającego kilkanaście podmiotów prowadzących różnorodną działalność gospodarczą. Linter Group, składa się m.in. z: przedsiębiorstw produkcyjnych – Linter Sp. z o.o., Met-Roll Sp. z o.o. oraz Linter – Chemia, przedsiębiorstw robót górniczych i remontów w tym specjalistycznych – Linter Mining, Linter Kwadro i Linter Drilling. Linter Group posiada również spółki-córki za granicą – Linter Est w Estonii i FPK Linter w Rosji.

Istebna to wieś w powiecie cieszyńskim, w południowej części województwa śląskiego, w Beskidzie Śląskim. Ośrodek Rekreacyjno- Szkoleniowy Zagroń znajduje się nad rzeką Olzą.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, na terenie całego województwa śląskie działa obecnie 197 skategoryzowanych obiektów noclegowych, w tym: 159 hoteli, dwa motele, dziewięć pensjonatów, osiem kempingów, osiem schronisk oraz jeden dom wycieczkowy.

 

Opublikowano: 26.05.2010
Aktualizacja: 26.05.2010