Ostatnia szansa na 540 000 PLN bezzwrotnej dotacji dla branży HoReCa!

Udostępnij artykuł
dotacja dla horeca

TO OSTATNIA SZANSA NA SKORZYSTANIE Z BEZZWROTNYCH 540 000 PLN DOTACJI
DLA TWOJEJ FIRMY!

Konkurs trwa tylko do 5.06.2024 r.! .

Na stronach Polskiej Agencji RozwojuPrzedsiębiorczości opublikowano dokumentację do konkursu dotacyjnego dla branży HoReCa.

Nabór ruszył 6 maja 2024 r. i potrwa do 5 czerwca, jednakże termin ten może zostać skrócony w przypadku znacznej ilości złożonych wniosków. To ostatnia zatem szansa na skorzystanie z bezzwrotnych 540 000 PLN dotacji dla twojej firmy.

www.instrukcjahoreca.pl

Dla kogo przeznaczona jest dotacja?

Spadek obrotów o min. 30%

Dotacja przeznaczona jest dla wszystkich firm z branży HoReCa: restauracje, hotele i cateringi, oraz turystyka i kultura, które w okresie pandemii COVID-19 odnotowały spadek obrotów o minimum 30%. Im większy spadek obrotów, tym większe szanse na uzyskanie wsparcia.

Kod PKD  (przeważający)

Kluczowym aspektem decydującym o kwalifikowaniu się do konkursu, jest posiadanie odpowiedniego, przeważającego kodu PKD w swoich rejestrach na moment określony w dokumentacji konkursowej.

www.instrukcjahoreca.pl

Jak otrzymać dotację?

Maksymalna wysokość dotacji, jaką można otrzymać to 540 000 PLN bezzwrotnych środków na rozszerzenie/dywersyfikację firmy. Na tym właśnie ma polegać projekt – na dywersyfikacji, lub rozszerzeniu działalności w ten sposób, aby uodpornić firmę na przyszłe, niespodziewane kryzysy – takie, jakim była właśnie pandemia COVID-19.

Gdy już posiadają Państwo pomysł na dywersyfikację / rozszerzenie swojej działalności, pozostaje złożyć wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego, dostępnego na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W przypadku, gdy Państwa firma nie posiada doświadczenia w aplikowaniu o dofinansowania unijne, istnieje kilka możliwości – można zlecić napisanie wniosku firmie zewnętrznej, co jest często kosztowne, albo alternatywnie skorzystać z dużo tańszego i skutecznego rozwiązania, tj. skorzystania z dostępnych w Internecie, autorskich Instrukcji, które są przygotowywane przez specjalistów od pozyskiwania dotacji. Przykładem jednej z takich Instrukcji jest ta dostępna pod adresem: https://www.instrukcjahoreca.pl/ . Instrukcja ta została przygotowana przygotowanej przez wieloletnich ekspertów od dotacji i krok po kroku przeprowadzi Cię przez meandry unijnych wymagań.

dotacja dla horeca

Na co można przeznaczyć środki z dotacji?

Środki z dotacji można przeznaczyć niemal na każdy wydatek, oby tylko spełniał jedną zasadę – poniesienie tego wydatku jest niezbędne do zdywersyfikowania/rozszerzenia działalności. Przykładowe rodzaje wydatków, jakie kwalifikują się do konkursu to:

  • zakup sprzętu rekreacyjnego i turystycznego (łódki, kajaki, rowery, itp.),
  • budowa SPA,
  • budowa nowych linii produkcyjnych,
  • zakup nowych maszyn i urządzeń,
  • park linowy,
  • samochód wycieczkowy,
  • ogród zimowy,
  • wędzarnia.

Jakich błędów unikać podczas pisania wniosku o dotację?

Podczas samodzielnego przygotowywania wniosku można wpaść na pułapki związane z prawidłowym:

– opisem zasady DNSH (Do No Significant Harm),

– opisem polityk równościowych i klimatycznych,

– opisem wydatków kwalifikowanych,

– opisem dywersyfikacji lub rozszerzeniem profilu działalności,

– i wiele, wiele innych aspektów związanych z wymogami konkursu.

Ponadto, jeśli jakieś pole we wniosku zostanie pominięte albo źle wypełnione, wniosek zostanie odrzucony, a Państwa firma straci szansę na dotację w tym konkursie. Warto zatem rozważyć skorzystanie z wcześniej wspomnianych autorskich instrukcji przygotowanych przez ekspertów, aby zwiększyć szansę na pozyskanie dotacji na rozwój Państwa firmy.

www.instrukcjahoreca.pl

Co zawiera autorska instrukcja?

Autorska instrukcja jest przygotowana przez ekspertów od dotacji, dzięki czemu otrzymują Państwo profesjonalne materiały w przystępnej formie.

W jednym miejscu  znajdują się kompleksowe wytyczne w zakresie danego pola wniosku o dofinansowanie, z uwzględnieniem wytycznych regulaminowych i kryteriów wyboru projektu, co maksymalizuje szanse na powodzenie.

Otrzymują Państwo również gotowe przykłady z pomysłami na rozszerzenie/dywersyfikację  działalności – mogą posłużyć one za wzór do opracowania Państwa pomysłu. Instrukcje tego typu oferują również gotowe punkty opisowe do wielu skomplikowanych punktów, w tym polityk horyzontalnych i środowiskowych.

www.instrukcjahoreca.pl

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w ww. konkursie zapraszamy do kontaktu.

kontakt@instrukcjahoreca.pl

 📞  500 631 700

Artykuł powstał we współpracy z firmą 3R

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 14.05.2024
Aktualizacja: 14.05.2024