Otwarcie hoteli od 4 maja!

Wkraczamy w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce swoją działalność wznowią m.in. hotele i inne miejsca noclegowe. Na razie z ograniczeniami, czyli bez restauracji, basenów, sal rekreacji. – W najbliższych dniach będziemy pracować nad tym jak pozostałe miejsca w hotelu dopuścić dla gości – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Do tej pory hotele, co do zasady, nie przyjmowały gości – z wyjątkiem osób w delegacji i w kwarantannie. Od 4 maja zakaz ten zostaje zniesiony. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Jednak w hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji, choć mogą wydawać posiłki gościom do pokoju. Nie mogą jedynie serwować ich na miejscu. Poza tym zamknięte pozostają przestrzenie rekreacyjne – np. siłownie, sale pobytu i masażu, baseny.

– Spotkania integracyjne, wesela, imprezy towarzyskie powyżej 50 osób nie są rekomendowane – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza dotyczące pomocy dla branży turystycznej i hotelarskiej, premier Mateusz Morawiecki powiedział. – Chcemy chronić te branże, które najbardziej ucierpiały. Oferujemy wsparcie odnoszące się do strat w ramach dotychczasowych propozycji, czyli Tarczy Antykryzysowej oraz Tracza Finansowej PFR, o środki z której można starać się od dziś.

Ponadto od 4 maja swoją działalność wznawiają także centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe otwarte, ale z limitem osób i bez spożywania posiłków oraz biblioteki i muzea. Będzie można także skorzystać z rehabilitacji leczniczej.

ŚWIAT HOTELI: luty-marzec 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.