Pałac Mierzęcin przyjmuje grupy uchodźców

Udostępnij artykuł

W tym tygodniu przyjęliśmy pierwsze grupy ewakuowanych z terenów Ukrainy objętych działaniami wojennymi uchodźców – pracowników oraz ich rodziny firmy przedstawicielskiej NOVOL w tym kraju – poinformował Pałac Mierzęcin.

Pałac Mierzęcin pomoc ukrainie

Propozycję pomocy w ewakuacji skierowaliśmy już w pierwszych godzinach po rozpoczęciu przez wojska rosyjskie inwazji. Czekaliśmy, wiedząc, że nie jest łatwo podjąć decyzję o pozostawieniu dorobku życia i opuszczeniu kraju. Ostatnie wydarzenia i skala okrucieństwa sprawiły, że część zdecydowała się wraz z najbliższymi opuścić zagrożona tereny. Zapewniliśmy im pełną opiekę, wyżywienie, nocleg, wsparcie organizacyjne. Wspólnie pomagamy Ukrainie – dodają przedstawiciele Pałacu.

Pałac Mierzęcin – opis

Położony na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to rozległy ośrodek, odrestaurowany z troskliwością i pasją. Poza pałacem, stanowiącym klasyczny przykład rezydencji romantycznej, na uwagę zasługują zabudowania folwarczne. W części z nich znajdują się pokoje, a także najważniejsze i unikatowe atrakcje obiektu. Pozostałym przywrócono dawne funkcje.

Pobliska Winnica Pałac Mierzęcin, przetwórnia i Piwnica Win wyróżnia to miejsce wśród wielu odnawianych w ostatnim czasie pałaców i zamków. Winnica jest sercem majątku. To tu, na prawie 7 hektarach uprawia się 19 szczepów winorośli. Wytwarzane tu wina, dzięki pasji i doświadczeniu zaangażowanych w ten proces enologów zdobywają liczne nagrody i zjednują sobie najbardziej wymagających klientów. Duży wpływ na jakość trunku ma nowoczesna przetwórnia wyposażona w renomowane zaplecze techniczne, a także warunki w jakich przechowywane są wina w Piwnicy Win. Pasjonaci i osoby zainteresowane winiarstwem mogą skorzystać z bogatej oferty enoturystycznej. Obok zwiedzania winnicy i możliwości degustacji win, goście mają szansę poznać proces produkcji u źródła, poszerzyć swoją wiedzę o winie podczas szkoleń i warsztatów, rozsmakować się w pałacowej kuchni, a także skorzystać z zabiegów winoterapii w Grape Spa.

Dla entuzjastów aktywnego spędzania czasu również nie zabraknie propozycji. Można skorzystać z kortu tenisowego, bowlingu, strzelnicy, fitnessu, basenu albo wypożyczyć rower lub kajak. W działającej na terenie majątku Stadninie Pałac Mierzęcin można skorzystać z lekcji z instruktorem, przejażdżek na kucyku lub bryczką.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to również prężnie działający ośrodek konferencyjno – szkoleniowe obejmujący dwa centra konferencyjne w tym dużą salę konferencyjno-bankietową na 200 osób. Dla gości przygotowano 81 komfortowych pokoi , usytuowanych w Pałacu, Oficynie, Rządcówce, Folwarku, a także Grape Spa.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.