Paweł Lewtak: Przełomowy rok dla naszych zespołów

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Rok 2023 dla rynku hotelowego w Warszawie był okresem stabilizacji, mimo towarzyszących hotelarzom wyzwań. Hotele w stolicy Polski nawet poprawiły poziom obłożenia z poprzedniego roku, co świadczy o rosnącej atrakcyjności Warszawy jako idealnego miejsca dla turystów i osób podróżujących służbowo. Ten pozytywny trend jest widoczny pomimo zwiększenia podaży dostępnych pokoi hotelowych oraz dwucyfrowych wzrostów średnich cen – mówi w komentarzu do Świata Hoteli Paweł Lewtak, prezes zarządu Hotele Warszawskie Syrena; dyrektor generalny Hotel Polonia Palace; wiceprezydent European Hotel Management Association – Ehma.

Paweł Lewtak

Niestety, hotele nadal zmagają się ze skokowo rosnącymi kosztami, trudnościami z pozyskiwaniem pracowników oraz skutkami wojny w Ukrainie.

Może cieszyć, że baza hotelowa w Warszawie charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Oznacza to jednak, że na tle europejskiej konkurencji, rynek warszawski nie wykorzystuje pełni swojego potencjału i istnieje możliwość dalszego poprawiania rentowności poprzez podnoszenie cen. Prawdopodobnie, będzie to główne zadanie, które stoi przed hotelarzami w roku 2024.

110-lecie Hotelu Polonia Palace

W 2023 roku Hotel Polonia Palace obchodził swoje 110-lecie. Obchody tego jubileuszu stanowiły wspaniałą okazję do zaprezentowania różnorodnych inicjatyw skierowanych do gości hotelowych oraz mieszkańców Warszawy. Był to także wyjątkowy czas dla pracowników hotelu, którzy mogli być świadkami tej pięknej chwili w historii polskiego hotelarstwa.

Podczas 2023 roku zorganizowaliśmy konkurs na opracowanie nowej koncepcji wnętrz pokoi Hotelu Polonia Palace. Było to bardzo inspirujące doświadczenie, dlatego że projektanci zmierzyli się z bardzo delikatną materią. Po wielu miesiącach dyskusji udało nam się wypracować koncepcję, która idealnie równoważy współczesne trendy w designie i elegancję historycznych wnętrz. Będzie to początek zmian, które obejmą…Cały komentarz publikujemy w Świat Hoteli listopad-grudzień 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treści

Świat Hoteli listopad-grudzień

Źródło: Świat Hoteli

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 17.01.2024
Aktualizacja: 16.01.2024